امروز: چهارشنبه 01 بهمن 1399 برابر با 20 ژانویه 2021

مصوبه تشکیل شورایاری درمحلات در شورای اسلامی شهر رشت تصویب شد

  • چهارشنبه, 19 اسفند 1394
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، امیر حسین علوی با اشاره به اینکه موضوع شورا یاری از ابتدای شورای چهارم مطرح شد اظهار داشت : این موضوع بعد از دوسال و اندی بررسی و بحث متناوب  در صحن شورا مصوب شد و این امربه نظر من یکی از سیاستهای موفق شورای چهارم خواهد شد.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامیرشت تاکید کرد: این امر با توجه با سیاستهای ترویجی فرهنگی ،اجتماعی وعمرانی شورا و شهرداری در حوزه محلات می تواند به توسعه اجتماعی و افزایشمشارکت مردم کمک کند  و ان شاالله این اتفاق را در سال آینده شاهد می شویم .

علوی با بیان اینکه شورا یاری در تهران باانتخابات همراه است گفت: در شهر رشت مدل دیگری طراحی شده است که با کمک وهمکاری اعضای شورا بتوانیم شورای محلات را در سرای محلات  رشت راه اندازیکنیم.

وی با اشاره به ایجاد مدیر محلات و ستادشورا یاری خاطرنشان کرد: شورا یاری محلات متشکل  از حوزه های ذیصلاح و ذینفوذ  محلات است که  توجه به  حوزه مساجد هیاتها ،کانونهای فرهنگی، آموزش وپرورش و موارد دیگری که در متن این طرح آمده است .

علوی  تاکید کرد: هدف شورا این است با راه اندازی سرای محلات و شورایاری مردم را در کارهای شورا و شهرداری مشارکت بیشتری دهد و این آغاز راه است و برای انجام کارها آیین نامه های کاری تصویب می شود و سطحی از از اختیارات به مدیر محلات و مدیر سرای محلات داده می شود.

رئیس کمیسیون بر نامه و بودجه شورای اسلامی گفت: مدیر سرای محلات باید لزوما ساکن محله باشد و مدت زمانی برای سکونت مورد توجه شود و محل استقرار شورا یاری ها در سرای محلات است ، درسال آینده ایجاد سرای محلات در سطح نواحی مورد توجه است و هدف ما این استکه در سطح ۵۵ محله سرای محلات را راه اندازی کنیم.عصرصادق

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 8374

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی