امروز: پنج شنبه 13 آذر 1399 برابر با 03 دسامبر 2020

از قلع و قمع ضربتی درختان آستانه توسط شهرداری تا دستور توقف قطع درختان توسط دادستان

  • پنج شنبه, 19 فروردين 1395
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس شهرداری آستانه‌اشرفیه با حمایت شورای اسلامی شهر، شب گذشته در اقدامی ضربتی بیش از ۳۰ اصله درخت چنار خیابان شهید بهشتی این شهر را قلع‌‌وقمع کرد.

شهرداری آستانه‌اشرفیه با حمایت قاطع شورای اسلامی شهر در راستای اقدامات شجاعت محور خود، برخلاف وعده‌ای که در حضور فرماندار و اصحاب رسانه شهرستان مبنی بر عدم قطع درختان خیابان شهید بهشتی، اقدام به قطع شبانه ۳۷ اصله درخت چنار با بیش از ۴۰ سال عمر واقع در این خیابان کرد.

این اقدام فاجعه‌بار قلع‌وقمع شهرداری به بهانه تعریض خیابان شهید بهشتی و حل مشکل ترافیکی این شهر در حالی صورت گرفت که شهردار آستانه‌اشرفیه با رویکردی متکبرانه بارها دلیلی را به‌منظور توجیه و توضیح طرح خود برای مردم ندیده و تنها خود را مکلف به اجرای تفکرات شورای اسلامی شهر و شاید برنامه‌های خود می‌داند.

سکوت دفاع گونه مسئولان استانی و البته شهرستانی در برابر اقدامات شهرداری در حالی اتفاق می‌افتد که مردم شاهد برون زدن کودک درون شهرداری برای همه‌چیز خواهی در پروژه‌های مختلف شهری هستند به‌گونه‌ای که مانند کودکی ولع خواستن همه خوراکی‌های یک مغازه را درآن‌واحد داشته، نه‌اینکه درصدد اتمام پروژه نبوده بلکه پروژه را نیمه‌کاره رها کرده و سراغ کنده‌کاری بعدی می‌روند.

تخریب میدان روبروی شهرداری و تبدیل آن به بلوار و تخریب مجدد بلوار و تبدیل آن به میدان و قیچی زدن‌های متعدد در ایام مناسبتی فارغ از یادگار گذاشتن هزینه هنگفت چند صدمیلیونی بر روی دست شهروندان و هدر رفت بیت‌المال، نمونه‌ای بارز از تفکرات غیرمنطقی و به‌دوراز آینده‌نگری در طرح‌های شورای اسلامی شهر آستانه‌اشرفیه است که این بار در ماجرای قطع ۳۷ اصله درخت چنار رخ‌داده که این اقدام شاید ماحصل کم‌کاری مسئولان حفاظت از محیط‌زیست شهرستان، استان و حتی کشور در برابر قطع ۹ اصله درخت چنار واقع در خیابان شهید آذر زرتشت توسط همین شورای اسلامی شهر و شهردار مغرور آستانه‌اشرفیه باشد.

نکته حائز اهمیت در عملکرد شورای اسلامی شهر و شهردار آستانه‌اشرفیه این است که اکثر این دست از اقدامات آن‌ها قابلیت برگشت‌پذیری را در دوره‌های آتی برای شهروندان نخواهد داشت هرچند چند وقتی است که با روی کار آمدن عبدالرضا سلیمانی به‌عنوان شهردار آستانه‌اشرفیه بیدار شدن مردم در شهر و مواجه‌شدن با صحنه‌هایی ازاین‌دست به امری عادی تبدیل‌شده است.

تصویر بالا نمونه ای از سد معبر در پیاده رو تازه کوچک شده توسط شهرداری آستانه‌اشرفیه است که البته شهرداری که عاجز از جمع‌آوری سد معبر در سطح شهر باشد طبیعی است که تمام زور خود را برای کشتار جانداران بی‌زبان بکار بندد تا خیابان و پیاده‌رو خود را پهن‌تر کرده و شهری کچل را به شهروندان پیش‌کش کند.

هرچند با پیش‌بینی سکوت چندین‌باره مسئولان استانی و شهرستانی، اقداماتی ازاین‌دست از طرف شورای اسلامی شهر و البته عبدالرضا سلیمانی دور از انتظار نیست

دستور توقف قطع درختان توسط دادستان

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس رئیس سازمان حفاظت از محیط‌زیست آستانه‌اشرفیه از دستور دادستان این شهرستان مبنی بر توقف قطع درختان خیابان شهید بهشتی خبر داد.

ابراهیم غلامی  با اشاره پیگیری‌های صورت گرفته توسط سازمان حفاظت محیط‌زیست درباره قطع درختان در آستانه‌اشرفیه اظهار داشت: بنا بر دستور دادستان شهرستان آستانه‌اشرفیه قطع درختان خیابان شهید بهشتی تا آماده شدن گزارش نهایی سازمان محیط‌زیست به ایشان، متوقف شد.

وی با اشاره به نامه قبلی خود مبنی بر درخواست گزارش درباره قطع درختان خیابان شهید آذر زرتشت بیان کرد: شهرداری آستانه‌اشرفیه هنوز پاسخی مبنی نامه قبلی ما درباره قطع خیابان شهید بهشتی را نداده و درعین‌حال شب گذشته اقدام به قطع درختان خیابان شهید بهشتی کرده است.

گفتنی است سلیمانی شهردار آستانه‌اشرفیه با حمایت قاطع اعضای شورای سلامی شهر شب گذشته اقدام به قلع‌و‌قمع ۳۷ اصله درخت چنار را کردآستان خبر

انتهای پیام/083451.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 8703

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی