امروز: دوشنبه 25 آذر 1398 برابر با 16 دسامبر 2019

اجرای طرح جامع یکپارچه‌سازی حمل و نقل شهری در رشت

  • پنج شنبه, 19 فروردين 1395
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پايگاه خبري رشت پرس، سرپرست سازمان حمل و نقل، بار و مسافر شهرداری رشت از اجرای طرح جامع یکپارچه‌سازی حمل و نقل شهری تا خرداد ماه امسال در این شهر خبر داد.

مرتضی شریفی در جریان بازدید از ایستگاه‌های حمل و نقل این شهر با اشاره به اینکه تعیین نوع خودروهای عمومی حمل و نقل مسافر تابع قوانین بالادستی است، اظهار کرد: اجازه استفاده از خودروها با اجازه شورای ترافیک امکانپذیر است.

وی به استفاده از خودروهای پلاک منطقه آزاد انزلی برای جابه‌جایی مسافر در شهر رشت اشاره کرد و افزود: خودروهایی که دارای پلاک منطقه آزاد انزلی هستند تا حدی نظارت شهرداری و استان را کم می‌کند.

سرپرست سازمان حمل و نقل، بار و مسافر شهرداری رشت از اجرای طرح جامع یکپارچه‌سازی حمل و نقل شهری تا خرداد ماه امسال در این شهر خبر داد و بیان کرد: پلیس راهور کمک بسیاری به کنترل ترافیک شهری می‌کند.

شریفی با بیان اینکه طراحی تاسیس صندوق حمایتی برای تاکسیرانان از برنامه‌های سازمان حمل و نقل، بار و مسافر شهرداری رشت است، تصریح کرد: صندوق حمایتی مذکور دارای سه ضلع راننده، سازمان مذکور و سرمایه‌گذار است.

وی، کمک راننده به صندوق حمایتی تاکسیرانان را دل‌خواه عنوان کرد و گفت: طرح مذکور منافع سه طرف را تامین می‌کند و یک بسته رفاهی کامل برای رانندگان حمل و نقل شهری محسوب می‌شود.

سرپرست سازمان حمل و نقل، بار و مسافر شهرداری رشت نحوه مدیریت در این سازمان با دیگر سازمان‌های شهرداری را متفاوت دانست و خاطرنشان کرد: با سه حوزه فعالیت جامعه هدف جداگانه به لحاظ خدمت‌رسانی، تاکسیرانی و سازمان حمل و نقل، بار و مسافر در شهرداری رشت مواجه هستیم.

شریفی به فعالیت 6 هزار دستگاه خودروی تاکسی در شهر رشت اشاره کرد و یادآور شد: با احتساب خودروهای باری و تاکسی تلفنی‌ها تعداد 12 تا 15 هزار خودروی عمومی در شهر رشت فعال است.

وی با بیان اینکه پوشش تمام خودروهای مذکور از اهداف سازمان حمل و نقل، بار و مسافر شهرداری رشت است، اظهار کرد: به‌روزرسانی فعالیت خودروهای حمل و نقل عمومی با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی مد نظر است.

سرپرست سازمان حمل و نقل، بار و مسافر شهرداری رشت از ایجاد پایانه‌های مسافری در شمال، غرب و شرق این شهر خبر داد و افزود: در چهار گوشه شهر رشت پایانه‌های مسافری دایر می‌شود.

شریفی با اشاره به فعالیت روزانه 12 تا 16 هزار خودروی مسافری شخصی در شهر رشت، بیان کرد: 80 تا 90 درصد از رانندگان خودروهای مذکور ساکن شهر رشت نیستند.فارس

انتهاي پيام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 8704

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی