امروز: دوشنبه 06 بهمن 1399 برابر با 25 ژانویه 2021

نصب تصاویر شهدای گیلان در معابر رشت/فعالیت اعضای شورای شهر رشت در 18 کمیته کنگره ملی شهدای گیلان

  • سه شنبه, 24 فروردين 1395
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پايگاه خبري رشت پرس، فرمانده سپاه ناحیه رشت، خواستار نصب تصاویر شهدای گیلان در معابر مختلف این شهر در آستانه برگزاری کنگره ملی هشت هزار شهید استان شد.

مجید دوهندو ديشب در جلسه کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی این شهر برای هم‌اندیشی در برگزاری کنگره ملی هشت هزار شهید گیلان، اظهار کرد: سپاه ناحیه مرکزی رشت یکی از دبیران 18گانه کمیته کنگره ملی 8 هزار شهید گیلان است.

وی با بیان اینکه درباره برگزاری کنگره ملی هشت هزار شهید گیلان باید به موضوع فضاسازی توجه شود، افزود: هر قدر در این زمینه هزینه شود باز هم کم است.

فرمانده سپاه ناحیه رشت با بیان اینکه باید فضای خوب در شهر رشت به عنوان مرکز استان برای این کنگره مهیا شود، خاطرنشان کرد: برای فضاسازی مناسب نیازمند حمایت‌های مادی و معنوی هستیم.

وی گفت: اکنون فرصت زیادی باقی نمانده و باید به‌زودی اقدام‌های عملی انجام شود و برای تبلیغات در زمینه کنگره همگان کمک کنند.

دوهندو با اشاره به اینکه شهر رشت یک‌‌هزار و 200 شهید دارد، گفت: در نصب تصاویر شهدا در معابر باید به سرعت وارد عمل شد، قرار بود تصاویر شهدا تا پنجم اردیبهشت نصب شود اما اخیراً زمان انجام این کار به 10 اردیبهشت ماه امسال موکول شده است.

فرمانده سپاه ناحیه رشت گفت: فعالیت در راه شهدا افتخار است و ما مانند سربازان آنها به خدمت می‌پردازیم.

عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت نیز در جلسه مذکور خواستار حمایت حوزه‌های فرهنگی استان از برگزاری کنگره ملی هشت هزار شهید گیلان شد و گفت: شهدا برای تأمین امنیت ایران اسلامی جان خود را نثار کردند.

فاطمه شیرزاد افزود: امیدواریم مسئولان استان در راه حفظ این ارزش‌ها گام‌های موثری بردارند و کنگره ملی هشت‌هزار شهید گیلان آبروی مسئولان و خانواده‌های شهداست و مدیران باید در این زمینه جهادی عمل کنند.

وی با پیشنهاد برپایی یک نمایشگاه ویژه بانوان با موضوع زن و دفاع مقدس در حاشیه کنگره ملی هشت هزار شهید گیلان، یادآور شد: زنان گیلانی در طول هشت سال دفاع مقدس نقش مهندسی داشتند و در ارسال یک‌هزار و 500 کامیون کمک‌های مردمی از این استان به جبهه‌ها نقش‌آفرینی کردند.

همچنين رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت گفت: هر کدام از اعضای شورای شهر رشت با توجه به تخصص‌های خود در 18 کمیته‌ کنگره ملی 8 هزار شهید گیلان فعالیت می‌کنند.

مظفر نیکومنش‌نودهی در جلسه کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی این شهر به منظور برگزاری کنگره ملی هشت هزار شهید گیلان، اظهار کرد: تاکنون یادبودها و یادمان‌های متعددی با این مضمون برگزار شد اما برای نخستین بار چنین برنامه‌ای برای تمام شهدای استان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه جلسه کمیسیون فرهنگی به منظور هم‌اندیشی برای برگزاری هرچه بهتر این کنگره برگزار شده است، گفت: برگزاری این کنگره آبروی مسئولان استان و خانواده‌های شهدا است.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت تصریح کرد: هر چه داریم از برکت خون شهداست و باید از تمام ظرفیت خود برای برگزاری هر چه بهتر برگزاری کنگره ملی هشت هزار شهید استان استفاده کنیم.

وی فضاسازی و زیباسازی شهر رشت را مهم دانست و یادآور شد: چهار مدخل ورودی رشت ویترین این شهر محسوب می‌شود و باید به گونه‌ای تزئین شود که همگان متوجه شوند در این شهر برنامه بزرگی در حال انجام است.

نیکومنش‌نودهی متذکر شد: در دیداری اخیر با فرمانده سپاه گیلان و اعضای شورای اسلامی رشت مقرر شده تا هر کدام از اعضای شورا با توجه به تخصص‌هایی که دارند در 18 کمیته‌ مربوط به برگزاری کنگره ملی 8 هزار شهید استان فعالیت داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: هر کاری که برای شهدا کنیم ادای دین کرده‌ایم و این خدمت افتخاری در کارنامه فعالیت مسئولان است و اجر معنوی و اخروی به همراه دارد.فارس

انتهاي پيام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 8775

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی