چاپ کردن این صفحه

از واگذاری کتاب فتنه شناسی به شهردار رشت تا انتقاد از راهیابی حسنی به مجلس دهم

به گزارش پايگاه خبري رشت پرس، صدوسي و نهمين جلسه ي شوراي اسلامي شهر رشت با حضور محمد علي ثايت قدم در ساختمان شورا برگزار شد.

در ابتداي جلسه محمد علی رفیعی رئیس شورا ضمن تبريك روز جهاني كارو كارگر به خصوص به پاكبانان زحمتكش شهر رشت پیروزی منوچهر جمالی عضو شورای شهر رشت را به عنوان نماینده  مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی  تبریک گفت.

فرهاد شوقی به عنوان ناطق اول جلسه بيان داشت: شهرداری باید در مورد چگونگی واگذاری مکان‌های عمومی به بانک شهر برای دستگاههای atm توضيح دهد زيرا در چند روز اخير شاهد قرار گرفتن چندين دستگاه جديد در اختيار بانك شهر بوده ايم.

 محمودباقری خطیبانی بعنوان ناطق بعدی با اشاره به بازداشت دو روزه علیرضا قانع رئیس سازمان فرهنگی و ورزشی به دلیل اتفاقات روز رشت اظهار داشت: وي هیچ گونه مسئوليتي در این ماجرا نداشته و اسناد موجود در دست بنده است.

باقری در بخش ديگري از نطق خود تصريح كرد: در شهرداری پست هایی وجود دارد كه قانوني نيست و شهرداري بدون دریافت مجوز‌ها و طی فرایندی خاص دست به ادغام و انحلال سازمان‌ها زده است

وي بيان داشت: اگر ما شورا هستيم و كار ما نظارت است پس كجاي كار مي باشيم؟

باقري در ادامه با رونمايي كتاب بحران و خط التهاب اظهار داشت: این کتاب توسط شهرداری علیه رسانه های منتقد چاپ شده در حالیکه شهرداری خود رسانه‌ها را به دو دسته خودی و منتقدین تقسیم کرده است منتقدینی که خود شهردار آن‌ها را ابله می‌خواند.

وي با بیان اینکه حتی بعد از اتفاقات سال ۸۸ نیز کتابی به این حجم درباره بحران چاپ نشده افزود: پیشنهاد می کنم که سازمان مرکز اسناد انقلاب اسلامی ایران از این پس اگر خواستند کتاب فتنه شناسی بنویسند، آن را به شهردار رشت واگذار کنند!

مجید رجبی عضو شورای شهر رشت هم در این جلسه با گرامیداشت روز شوراها، و تبرک به مناسبت پیروزی منوچهر جمالی در انتخابات مجلس رودبار بيان داشت:ارايه ليست اصولگرايان منجر شد تا شخصی مانند محمد صادق حسنی که هیچ مسئولیت و سابقه مدیریتی در رشت نداشته است به مجلس راه پیدا کند و دو ‌نیروی ارزشی یعنی عظمتی و آقازاده از ورود به مجلس باز بمانند.

وي بااشاره به اينكه در دولت روحاني نه تنها رونق نبوده بلكه شاهد تورم ۵۰ درصدی در کشور هستیم در ادامه اظهار داشت: ما شاهد آن هستیم که بسیاری از پروژهای سطح شهر به پیمانکاران تهرانی و غیر بومی واگذار شده است آیا کسی در گیلان برای انجام پروژ‌ها وجود ندارد؟

در پایان جلسه رفیعی نودهی ، لایحه سفر پنج روزه محمد علی ثابت قدم و فاطمه قدیمی حرفه مدیر روابط عمومی شهرداری به "پارمای ایتالیا" برای شرکت در نمایشگاه بین المللی غذا و گردهمایی نوآوری و تحقیقات غذا را در دستور جلسه قرار داد كه با مخالفت شدید چند تن از اعضای شورا روبرو شد  و رفیعی نیز همچنان مخالفت خود را در این زمینه اعلام كرد.

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 9041