امروز: پنج شنبه 21 آذر 1398 برابر با 12 دسامبر 2019

آیا مالک ساختمان تهاتر شده شهرداری از حامیان سردار آقازاده در انتخابات بود؟!/اعتراض شهردار رشت به روند جلسه شورای شهر

  • دوشنبه, 10 خرداد 1395
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس جلسه ی علنی شورای شهر رشت در هنگام صحبت ثابت قدم توسط اعضای شورا به بی نظمی کشیده شد .

در ابتدای جلسه شهردار رشت در پاسخ به سوال انحلال و ادغام سازمانهای شهرداری گفت : ساختار تشکیلاتی سازمانهای شهرداری ها توسط رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور ابلاغ شد و این ساختار بر اساس کتابچه ی سازمانی مشخص است .

وی افزود : اساسنامه سازمانهای جدید در حال طی کردن سیر قانونی است و برای ادغام و انحلال یک سازمان نیاز به اساسنامه است .

ثابت قدم تصریح کرد : هیچ سازمانی به لحاظ اجرایی منحل نشده است بلکه چابک سازی کرده ایم .

در ادامه اعضای شورا خواستار ارایه توضیحاتی از شهردار رشت در مورد تهاتر ساختمانی در شهرداری منطقه 5 شدند.

محمد پورناصرانی شهردار منطقه یک که بخشی از بدهی در منطقه مورد مدیریت وی بود در این باره گفت :شهرداری رشت ساختمانی را که مالک آن یک؛ میلیارد و ۶۰۰میلیون تومان در منطقه ۳و ۱۵۹میلیون تومان نیز در منطقه ۱به این نهاد بدهی داشته است تهاتر کرده است.

وی تصریح کرد :   شهرداری با بخشش این بدهی و دیگر تخلفات این شخص و پرداخت یک میلیارد تومان ساختمان این شخص را تملک کرده است .

در ادامه شهردار رشت مورد سوال قرار گرفت و ثابت قدم با بیان اینکه مشخصا نمی داند سوال شورای شهر چیست از رفیعی نوده تقاضا کرد که پرسش خود را شفاف بیان کند .

رفیعی نوده به ارایه توضیحاتی در مورد ساختمان مربوطه پرداخت و گفت: حیاط این ساختمان به صورت مشاع است و قابل خریداری نیست در صورتی که شهرداری برای حیاط نیز مبلغی پرداخت کرده است و در انعقاد قرارداد توجه کافی انجام نشده ضمن اینکه انجام تهاتر نمی توانست بدون اجازه از شورا انجام شود.

در ادامه رییس شورا خواستار توضیح شهردار شد و ثابت قدم عنوان کرد : بنده مشکلی در این مسئله نمی بینم .

رجبی ویسرودی با بیان اینکه منظور رئیس شورا را برای شما شرح می دهم اظهار داشت : شما در قرارداد منعقده اشرافیت لازم را نداشته اید و حیاط مشاع ساختمان تهاتر شده را به قیمت دیگر بخش های ملک حساب کرده اید.

پس از صحبت های رجبی ویسرودی شهردار شروع به پاسخگویی به اظهارت وی شد که با مخالفت رئیس شورا مواجه شد.

شهردار رشت در این هنگام با صدای بلند نسبت به روند جلسه اعتراض کرد و گفت : بنده را دعوت کرده اید که پاسخ سوالات را بدهم

و آنگاه عنوان می کنید که دیگر توضیحات کافی است ؟ اگر به من اجازه پاسخ ندهید بار دیگر این موضوع را در جلسات بعدی مطرح می کنید به بهانه اینکه صاحب این ملک یکی از حامیان سید علی آقازاده در انتخابات مجلس بود.

وی خطاب به رفیعی نوده اضافه کرد : در عدم وجود بنده صحبت می شود و من حق حرف زدن ندارم و زمانی که در صحن شورا صحبت می کنم می گویید کفایت مذاکرات است. ما حرف خودمان را به کجا ببریم ؟

باقری خطیبانی هم خطاب به موسوی روزان و شهردار عنوان کرد : آقای شهردار به آقای روزان بگویید آیا تاکنون از شما انجام کار غیر قانونی را خواستار شده ام ؟ و ثابت قدم در جواب وی گفت : خیر .

علوی ، حاجی پور ، رسولی ،شیرزاد ضمن اعتراض به روند اداره جلسه از سوی رییس شورا خواستار حفظ شانیت جلسه و اعضای شورا و شهردار شدند

انتهای پیام/083451.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 9451

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی