امروز: شنبه 08 آذر 1399 برابر با 28 نوامبر 2020

توضیحات رئیس اداره محیط زیست انزلی در خصوص قطع درختان

  • چهارشنبه, 19 خرداد 1395
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس رئیس اداره محیط زیست انزلی در خصوص قطع درختان حاشیه جاده ورودی شهرک صنعتی شماره یک خاطرنشان کرد؛ مدیریت جنگلداری شهری از موضوعات مهم در شهرستان می باشد و متاسفانه درختانی که در سنوات گذشته در محدوده شهری و مجاورت جاده ها کشت شده اند از گونه های مناسبی نیستند.

وی افزود:  امیدواریم تصمیمات برای کشت درختان از سوی منطقه آزاد با مطالعه و تحقیق و مشاوره باشدو همچنین با وجود بحران کم آبی مدیریتی درست در این راستا داشته باشیم.

میغی با اشاره به سیاست های اشتباه در خصوص کشت درختان سریع الرشد و اقدامات شهرداری در قطع برخی درختان خیابان سی متری، بیان کرد: این گونه درختان سریع رشد مشکلاتی را با توجه به ریشه های سطحی و گونه هایی که مناسب با ساختار شهری نیستند ایجاد می کند و این تصمیمات نادرست در سطح شهر صورت گرفت.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه این گونه ها بر اساس مصوبه شورا و کار گروه ها از نوع صنوبر بوده و در خطر انقراض نیست. اما این اتفاقات باید مدیریت شده و نگذاریم هوای پاک شهر ما به هوایی آلوده تبدیل شود.

وی با اشاره به تاثیر درختان در محیط زیست شهری افزود: امیدواریم مسئولین شهری این حساسیت ها را درک کرده و اگر بخواهد اتفاقاتی غیر از این بیافتد اداره محیط زیست وظایف قانونی خود را انجام خواهد داد و نیاز است این تعامل بین شهرداری و محیط زیست باشد.
وی در خصوص نشانه گزاری های دیگر درختان در این خیابان خاطرنشان کرد: این علایم به هیچ عنوان توسط مجموعه محیط زیست نبوده و ممکن است به دلایل آماری و مسائل دیگر باشد.

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 9574

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی