امروز: پنج شنبه 08 آبان 1399 برابر با 29 اکتبر 2020

بدلیل عدم پرداخت حقوق منجیان دریای انزلی همچنان قربانی می گیرد/عدم بیان واقعیت افراد غرق از طرف مسئولین

  • سه شنبه, 01 تیر 1395
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پايگاه خبري رشت پرس، با غرق شدن دو جوان دانشجوی اهل رشت شمار مغروقان در آبهای ساحلی شهرستان انزلی در آخرین ماه بهار به چهار تن رسید.

صادق صیاد ،گفت:عصر شنبه با وجود دریای طوفانی انزلی دو جوان دانشجو در منطقه طالب آباد شهرستان انزلی دل به دریا زدند و دیگر به ساحل بازنگشتند.

مسئول روابط عمومی هیات نجات غریق گیلان اضافه کرد:این دو جوان دانشجو که برای شنا به انزلی آمده بودند با وجود طوفانی بودن دریا و تعطیلی شناگاه به دریا زدند.

صیاد با اشاره به اینکه اجساد این دو جوان و نوجوان 16ساله زنجانی که روز جمعه غرق شده بود هنوز پیدا نشده افزود: سال گذشته دوناجی غریق به صورت دائم در این محل حضور داشتند اما به دلیل عدم پرداخت حقوق سال گذشته منجیان آنان حاضر به فعالیت نشدند.

وی با اشاره به فرارسیدن ایام تعطیلات عید فطر و همچنین آغاز سفرهای تابستانی تامین امنیت مسافران و گردشگران در دریا را مستلزم پرداخت حقوق ناجیان غریق عنوان کرد.

صیاد با اشاره به تحریف برخی مسئولان درخصوص عدم بیان واقعیت از افراد غرق شده تصریح کرد:متاسفانه برخی افراد با طرح موضوعاتی درخصوص عدم استفاده از طرح سالمسازی و یا آشنا نبودن فرد غرق شده درهنگام استفاده از دریا، از زیر بار مسئولیت شانه خالی می کنند.

به گفته وی 188 نفر از ناجیانی که پارسال در نقاط خطرافرین فعالیت کرده بودند تاکنون فقط یک سوم حقوقشان را دریافت کردهاند و به همین دلیل امسال هنوز هیچ کس حاضر به کار نشده است.

مسئول روابط عمومی هیات نجات غریق گیلان یادآور شد: پارسال منجیان مستقر در نقاط خطرآفرین جان 380 نفر را نجات دادند.

شهرستان انزلی واقع در کرانه جنوبی دریای خزر و غرب گیلان از مراکز مهم گردشگری شمال کشور است و تابستان هرسال صدها هزار نفر برای شنا به این منطقه سفر می کنند.خبرآنلاين

انتهاي پيام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 9757

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی