امروز: دوشنبه 29 دی 1399 برابر با 18 ژانویه 2021

شورای شهر فضایی جهت مطالبه گری مردم یا اجرای سیاست های احزاب...؟؟!!

  • یکشنبه, 10 ارديبهشت 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

 يكي از مسائل مهم و ارزشمند در زندگي اجتماعي، تعامل و مشورت است که موجب می گردد راه را برای رسیدن به هدف کوتاه تر و پخته تر کند.

یاداشت / امین مهاجری / همراهی و مشارکت مردم یکی از پایه های اصلی تحقق انقلاب اسلامی و عاملی اساسی در استمرار آن بوده و هست و شوراها نیز با دارا بودن ماهیتی مردمی و نشأت گرفته از آرای مردم می توانند نقش بسزایی در تداوم و پیشرفت حرکت رو به رشد این نظام داشته باشند.

یقینا خدمت بی منت به ملت عزیز ایران اسلامی در لباس عضویت در شوراها، توفیقی بزرگ برای منتخبین و معتمدین مردم است که باید از لحظه به لحظه آن در راستای عمل به وظایف و تکالیف دینی و قانونی خود استفاده و بهره های معنوی فراوان ببرند.

البته باید این را خاطر نشان کرد که در فضای شورای شهر و مدیریت شهری، که با رای مستقیم مردم از بین کارآمدان و معتمدین، وارد شورای شهر می شوند، باید نمایندگان مردم در آن فضا مطالبه گر شوند و نه نماینده احزاب یا اشخاصی که وامدارشان شده اند، که متاسفانه در دهه اخیر یکی از معضلات عظیم شورای شهر در کشور و مخصوصا شهر رشت سیاسی شدن آن است، که موجب می گردد تصمیمات جلسات صحن علنی شورای شهر با توجه به سیاستهای حزب های مورد نظر خودشان باشد و بعضا درد و رنج و مصلحت مردم و شهر زیر پا گذاشته می شود.

این همان قفلی است که موجب می گردد معضلات و مشکلات شهری برای چهار سال بعد شورای آتی سربسته به یادگار بماند و شوراها این میراث را به یکدیگر انتقال می دهند. و مشکلات و چالش های شهری در هر دوره شعار تبلیغاتی مناسبی برای کاندیدای پر دغدغه شهر می شود.

نهم اردیبهشت روز تاسیس شوراهای اسلامی که زمینه ساز تاثیرگذاری عینی مردم در تعیین سرنوشت شهر و دیارشان است و بیانگر تاثیر جدی تر مردم در اداره امور شهر و روستا هاست.

به امید روزی که در شهر ما #رشت ملاک ارزشمندی کارها باشد نه افراد، به امید روزی که چهره های جدید جوان متخصص را چهره های نوظهور و خام نخوانند و با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری عمل کنند که فرمودند:

( اگربه جوان اعتماد كنیم، هم بهتر و مسوولانه ‌تر كار را انجام می‌دهد، هم سریعتر پیش می‌برد، هم كار را تازه‌تر و همراه با ابتكار بیشتری تحویل خواهد داد.)

امین مهاجری ( پژوهشگر و عضو بنیاد ملی نخبگان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری )

انتهای پیام/083458

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در یاداشت و مقالات
خواندن کد خبر: 13725

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی