امروز: شنبه 05 خرداد 1397 برابر با 26 می 2018

خمپاره‌اي که به احترام نمازگزار عمل نکرد

  • دوشنبه, 29 خرداد 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

يکي از بچه‌هاي يگان که مسئول عقيدتي بود جهت گرفتن وضو براي نماز مغرب و عشا از سنگرش بيرون آمد همين که آمدم به او بگويم فلاني مواظب باش، خمپاره‌اي با زوزه‌اي بلند در کنارش اصابت کرد، چشمانم را گرفتم و با خود گفتم خدايا دود شد!

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس «جليل عبداللهي شکرانلو» از رزمندگان دوران دفاع مقدس خراسان شمالي است که مدت چهار سال در جبهه‌هاي حق عليه باطل به دفاع از وطن پرداخته است در بخشي از خاطرات خود که در کتاب «خاکيان افلاکي به روايت نسل سومي‌ها» به رشته تحرير درآمده است مي‌گويد: در تاريخ ۵۹ / ۰۹ / ۱۶ در منطقه جنگي گيلان غرب يگان ما براي ماموريت در خط مقدم جبهه بود. بچه‌ها هر کدام در سنگرهاي پر از نور و عشق با خدا و آقا امام حسين (ع) ميثاق مي‌بستند و قلب‌هايشان را با آواي ملکوتي آيات قرآن مجيد جلا مي‌دادند و خود را براي حمله‌اي که در پيش بود آماده مي‌کردند.
من ديده‌بان يگان بودم، نزديکي‌هاي غروب بود و روز براي تحويل پست خويش به شب آماده مي‌شد، وارد سنگر ديده‌باني شدم. دوربين ديده‌باني را بالا آوردم به طوري که قسمت جلوي آن روي گوني‌هاي ديواره سنگر ديده‌باني مقابل خورشيد که درست روبروي کوه بود قرار گرفت.
نور خورشيد به لنز دوربين خورد و به سمت دشمن تابيد. اين اشتباه عاملي براي پي بردن دشمن به محل ديده‌باني شد. لحظاتي طول نکشيد که دشمن شروع به کوبيدن منطقه‌اي کرد که يگان ما در آنجا مستقر شده بود.
يکي از بچه‌هاي يگان که مسئول عقيدتي بود جهت گرفتن وضو براي نماز مغرب و عشا از سنگرش بيرون آمد همين که آمدم به او بگويم فلاني مواظب باش، خمپاره‌اي با زوزه‌اي بلند در کنارش اصابت کرد، چشمانم را گرفتم و با خود گفتم خدايا دود شد! هيچي از او باقي نماند. فوري به طرفش دويدم. وقتي رسيدم ديدم دارد وضو مي‌گيرد و مي‌گويد «اللهم صل علي محمد و آل محمد».
با چشماني حيرت زده ديدم گلوله خمپاره در کنار او در خاک فرو رفته بود، به طوري که قسمتي از آن بيرون و عمل نکرده بود. اشک از چشمانم سرازيرشد، او را بوسيدم و از خدا تشکر کردم.دفاع پرس

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در یاداشت و مقالات
خواندن کد خبر: 14222

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی