امروز: سه شنبه 06 خرداد 1399 برابر با 26 می 2020

استاندار گیلان چه کسی باید باشد!

  • چهارشنبه, 28 تیر 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

روزنامه خزر چاپ استان گیلان در شماره سه شنبه 27 تیرماه، مطلبی در قسمت سرمقاله با عنوان استاندار گیلان چه کسی باید باشد! به قلم سروش علیزاده منتشر کرده است.

رشت پرس// استان گیلان در پشت سر سبزی جنگل‌ها و شکوه کوهساران و زلالی چشمه‌هایش، غریب است و دردمند. فقری ریشه دار و محرومیت دست به گریبان مردم این استان بهشت گونه است که با وجود پتانسیل بالا و جمعیت کار مناسب نسبت به وسعت، در طی سال‌ها همنشین بد مردم استان بوده است.
لزوم وجود فردی کاردان و قوی در رأس امور اجرایی استان احساس می‌شود. استانداری قوی که بتواند علاوه بر همسویی هم نظری رأی اکثریت مردم استان گیلان در انتخابات ریاست جمهوری، توانایی اداره استان را به تمام معنا داشته باشد. مردمی باشد و از جنس خود مردم گیلان که دردهای آنان را با گوشت و پوست خود درک کرده باشد و لازمه‌اش بومی بودن استاندار است که مردم و زیر مجموعه او پذیرا و همگام با او باشند و تجربه مدیریت‌های قبلی در استان گیلان نیز این مهم را بارها اثبات کرده است.
توجه و نظارت و انتصاب مدیرکل‌های شایسته همراه با رأی مردم و همسو با دولت و مبارزه با فساد و رانت و ویژه خواری از انتظارات مردم از استانداری است که از طرف دولت معرفی خواهد شد و انتظار می‌رود تا با انتخاب و انتصاب جوانان کاردان و شایسته پویایی در مدیریت استان ریشه دوانده و در حل معضلات گام برداشته شود.
البته که استاندار باید شخصی قوی در اجرا و مدبر و کاردان باشد و خواست همه مردم؛ عزم او در رفع مشکلات زیست محیطی استان، مبارزه با معضل بیکاری جوانان و جذب سرمایه گذار برای بخش صنعت و کشاورزی و رونق دوباره به بازار است. زیرا بدون توسعه مناسب معضل فقر و محرومیت و آسیب‌های اجتماعی دست از گریبان این مردم بر نخواهد برداشت.

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در یاداشت و مقالات
خواندن کد خبر: 14600
برچسب‌ها

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی