امروز: جمعه 03 بهمن 1399 برابر با 21 ژانویه 2021

زیبایی شهرمان زاییده برخوردمسئولان با متخلفین است

  • جمعه, 20 مرداد 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

رشت پرس//رعایت حقوق شهروندی وظیفه شهروندان و برخورد با متخلفین وظیفه مسوولان مربوطه و خواست عمومی شهروندان است. 

سروش علیزاده در یادداشت خود آورده است: نصب پوستر و آگهی در محل های غیر مجاز، همیشه معضلی برای فضاهای شهری است. شهر رشت نیز از این آفت در امان نمانده است. هر از گاهی چهره این شهر آلوده به تبلیغات و نصب پوستر در مکان های غیر مجاز می شود.
عکس فوق سبزه میدان رشت است و نکته درد آور جریان که چون پنجه ای فولادی صورت این پارک نوستالوژیک شهر را زخمی کرده آگهی های موسسه دانیال شمال است که جزو مراکز آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی رشت است. موسسه ای که داعیه آموزش فرزندان این شهر را دارد و می خواهد دانشجو تربیت کند خود قانون شکنی کرده و تمام دیواره و نیمکت های سبزه میدان را با چسب پوستر چسبانده است!
اثر چسب و کاغذ و آسیب رساندن به نمای سنگ این پارک جرم است و قانون در موردش صراحت دارد. بد نیست بدانیم طبق ماده 92 قانون شهرداری‌ها نوشتن هر نوع مطلبی یا الصاق هر نوشته‌ای بر روی دیوارهای شهر که مخالف مقررات انجمن شهر باشد ممنوع است مگر در محل‌هایی که‌ شهرداری برای نصب و الصاق اعلانات معین می‌کند و در این محل‌ها فقط باید به نصب و الصاق آگهی اکتفا کرد و نوشتن روی آن نیز ممنوع است‌. متخلف علاوه بر تأدیه خسارت مالکین به پرداخت جریمه محکوم خواهد شد. علاوه بر آن آسیب رساندن به مکان های عمومی هم جرم عمومی است و مجازات خاص خودش را دارد.
 لذا انتظار می رود دادستان محترم رشت به عنوان مدعی العموم از لحاظ جنبه عمومی جرم مداخله نموده و شهرداری علی الخصوص شهرداری منطقه ۲ رشت و مسوول خدمات شهری و بخش حقوقی شهرداری علیه موسسه نامبرده شکایت نمایند زیرا عدم برخورد با این دست تخلفات سبب نارضایتی عمومی می شود و این شبهه را ایجاد می کند که مسوولین ذی ربط به وظایف قانونی خود عمل نمی نمایند.
زیبایی شهرمان زاییده رفتار شهروندان و برخورد با متخلفین توسط مسوولان است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در یاداشت و مقالات
خواندن کد خبر: 14851

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی