امروز: جمعه 29 تیر 1397 برابر با 20 جولای 2018

لزوم تعامل برای تعرفه استاندار جدید گیلان

  • چهارشنبه, 29 شهریور 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

فضای سیاسی استان ما با رفتن استاندار قبلی و رایزنی ها برای انتخاب استاندار جدید این روزها مه آلود و بازار شایعات و خبر پراکنی داغ تر از همیشه است ولی در میان این آشفته بازار آنچه نباید فراموش شود و باید سر فصل تمام کنش ها و انگیزه های سیاسی قرار گیرد، رفتار سیاسی مبتنی بر رعایت اصول اخلاقی و انصاف به دور از هر گونه منفعت طلبی و غرض ورزی سیاسی است

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس روزنامه خزر چاپ استان گیلان در شماره سه شنبه 28 شهریورماه، مطلبی در قسمت سرمقاله با عنوان لزوم تعامل برای تعرفه استاندار جدید به قلم فرزانه فرج پور منتشر کرده است.

فضای سیاسی استان ما با رفتن استاندار قبلی و رایزنی ها برای انتخاب استاندار جدید این روزها مه آلود و بازار شایعات و خبر پراکنی داغ تر از همیشه است ولی در میان این آشفته بازار آنچه نباید فراموش شود و باید سر فصل تمام کنش ها و انگیزه های سیاسی قرار گیرد، رفتار سیاسی مبتنی بر رعایت اصول اخلاقی و انصاف به دور از هر گونه منفعت طلبی و غرض ورزی سیاسی است.
ناگفته پیداست در هر استانی اگر تعاملات و بده بستان های سیاسی بر اساس خرد جمعی و تصمیم گیری تمام نیروهای فعال و اصیل موجود در سپهر سیاسی آن استان انجام گیرد، نتیجه اش بسیار مقبول تر و منجر به رشد و توسعه همه جانبه آن استان می گردد.
استان گیلان از نعمت های الهی و ظرفیت و توانمندی سیاسی اجتماعی و فرهنگی مناسبی برخوردار است ولی به نظر من، مانع اصلی و حلقه مفقوده در جلوگیری از توسعه و پیشرفت پایدار استان ما این است که هر گروه و جناح سیاسی خود را محور اصلی می داند و حاضر به پذیرش نظرات و هم اندیشی با جناح دیگر نیست که در این میان افراد منفعت طلب و سود جو بدون پیشینه سیاسی و خودرو با نزدیک کردن خود به جناح سیاسی اصیل و شناسنامه دار از این آب گل آلود ماهی می گیرند و سعی در رسیدن به اهداف و منافع شخصی خود ولو به قیمت توهین و تهمت به هر کس و هر مانعی که سر راه خود می بینند، دارند.
ضرورت مهم و حیاتی این روزهای پر تنش و دغدغه این است که همه نیروها و جناح های دلسوز و اصیل بدور از هرگونه حب و بغض و شفاف بنشینند و از بین افراد توانمند و مخلص این استان که دارای پیشینه روشن و خوشنام در عرصه مدیریت اقتصادی و سیاسی و توانایی عبور از فیلتر های نظارتی هستند، فردی را انتخاب کنند.
نه هر که طرف کله کج نهاد و تند بنشست
کلاه داری و آیین سروری داند
هزار نکته باریک تر از مو اینجاست
نه هر که سر بتراشد قلندری داند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در یاداشت و مقالات
خواندن کد خبر: 15341
برچسب‌ها

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی