امروز: سه شنبه 14 مرداد 1399 برابر با 04 آگوست 2020

وزیر کشور به مطالبه عمومی مردم گیلان برای انتخاب استاندار بومی بی توجه نباشد!

  • شنبه, 01 مهر 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

با تعیین و تکلیف وزارتخانه‌ها، حالا همه نگاه ها به دنبال انتخاب استانداران است

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، سیدرحمان موسوی درخصوص آخرین تغییر و تحولات و انتخاب استاندار آتی گیلان اظهار کرد:این روزها در همه استان ها نامه‌ای جمع می شود که از استاندار فعلی رضایت داریم و نامه ای دیگر که گزینه‌های جدیدی برای انتخاب استاندار را معرفی می‌کنند و وزارت کشور هم مانند چهار سال گذشته تمایل چندانی به ورود رسانه ای به این مسائل ندارد و تنها هر خبر تغییری را تکذیب می‌کند.

مشاور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان تصریح کرد: شایعات می‌تواند رنگی از واقعیت داشته باشد و دولت نیز با شرایط جدیدی رو به رو است و وعده‌هایی تازه به مردم داده است ؛ وعده‌هایی که شاید از عهده استانداران سابق برنیاید و استان گیلان نیز جزو استان هایی بوده که علی رغم تلاش های فراوان محمدعلی نجفی طی ۴ سال گذشته ، دستخوش تغییر استاندار شد.

دبیر جوانان دفتر سیاسی عارف در گیلان(پویش و امید) ادامه داد: اگر این روزها نگاهی به فضای سیاسی و رسانه ای استان های مختلف کنیم به خوبی متوجه می شویم که همه استان ها مانند گیلان به دنبال انتخاب استاندار بومی هستند و این طبیعی است که استانی مانند گیلان با آن همه سرمایه نیروی انسانی توانمند ، بخواهد از ظرفیت های نخبگان سیاسی استان خودش در بالاترین سطح بهره مند شود و در این خوصوص مطلوب است که وزیر کشور به مطالبه عمومی مردم گیلان ، منویات نماینده محترم ولی فقیه و نظر مجمع نمایندگان برای انتخاب استاندار بومی بی توجه نباشد!

مشاور مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گیلان گفت: با صحبت های انجام شده ، سه گزینه بالاترین شانس برای خدمت به مردم گیلان را به عنوان استاندار گیلان دارند که آقایان کیوان محمدی و هادی حق شناس ، اهل گیلان و مصطفی سالاری غیر بومی است و باید اعتراف کرد که کیوان محمدی و هادی حق شناس به خوبی توانایی اداره استان را دارند و بهتر است به نیروهای ارزشمند و توانای درونی اعتماد کنیم.

موسوی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم طی هفته جاری به‌دور از رفتارهای سلیقه‌ای و با در نظر گرفتن تناسب‌های لازم منطقه‌ای در ارتباط با انتخاب استاندار گیلان تصمیم‌گیری شود ؛ چراکه انتخاب استاندار غیربومی برای گیلان قابل توجیه نبوده و انتظار می‌رود وزارت کشور با سنجش اقبال عمومی مردم ، جلب نظر نماینده محترم ولی فقیه در استان و مجمع نمایندگان به انتخاب و انتصاب استاندار مبادرت کند و میدانیم که تصمیم نهایی با دولت است و اگر گزینه غیربومی(سالاری) انتخاب شد ، نباید برای دولت تعیین و تکلیف نکنیم.

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در یاداشت و مقالات
خواندن کد خبر: 15372

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی