امروز: یکشنبه 26 خرداد 1398 برابر با 16 جون 2019

احساس سوختن با تماشا نمی شود

  • دوشنبه, 20 آذر 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

ماهنامه درجه چاپ استان گیلان در شماره  نهم ابان ماه96 ، مطلبی در قسمت یادداشت سردبیر با عنوان" احساس سوختن با تماشا نمی شود " به قلم منیژه کشتکار شهرستانی منتشر کرده است

چه بسیارند مردمانی در استانمان که در این روزها زندگی برای آنان دشوارتر از حملات انفجاری در این شهر است زیرا آنان همواره از نبود سرپناه در رنجند.

آری سرما در زمستان بلای جان بسیاری از خانواده های فقیر و بیچاره مردمان شهرمان است که از بیکاری و نداشتن امکانات گرمایشی گله مندند.

خانواده هایی که دور نیستند و تاکنون رسانه های استان دهها فیلم، عکس و گزارش از این مکان رفته اند و این اقدام خداپسندانه از سوی اصحاب و انعکاس ان در شبکه های اجتماعی باعث شد تا مسئولان ما از خواب غفلت بیدار شده و به یاری بشتابند تصاویری که با دیدن آنها تنها ضاهد چهره های ناخوشایندی هستیم که از آنان فقر و مظلومیت می بارد .آری سرما و برف زمستانی زیباست اما برای کسانی که پاپوشی از چرم به پا دارند نه برای خانواده های فقیری که برف و باران تنها به معنای چکه کردن سقفف ناخن های کبود و یا انگشتانی که از شدت سرما بی حس شده اند می باشد..

افرادی که در سرمای زمستان تکه پارچه ای حائل میان آنان و سرما است آن هم در شبی که همه در آغوش گرم خانواده میهمان بخاری و شوفاژ هستند به بهانه شب های طولانی زمستان و یا به عبارتی شب یلدا.

در این میان استان گیلان نیز میزبان بسیاری از خانواده هایی با فرزندان کوچک می باشد که بدون سرپناه شب های سرد زمستان را در چادر و یا خانه های بدون امکانات گرمایشی به سر می برند و به راستی چه کسی باید به داد این مردم محروم برسد.

لذا امید آن می رود که مدیران و مسئولان ما در آستانه زمستان امسال برای این مسئله مهم چاره ای بیندیشد و برای تسهیل در روند محرمیت زدایی اقداماتی انجام دهند.

اصحاب مطبوعات و رسانه ها هم می توانند با اطلاع رسانی و آگاهی بخشی زمینه را برای کمک های بشردوستانه فراهم نمایند تا شاید انعکاس و انتشار تصاویری از زندگانی این قشر از جامعه بتواند تلنگری برای مدیران نجومی بگیر و مسئولین کم کار باشد تا از خواب غفلت بیدار شوند و به یاری این مستضعفین بشتابند.

احساس سوختن با تماشا نمی شود/اتش بگیر تا که بدانی چه می کشم

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در یاداشت و مقالات
خواندن کد خبر: 16201

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی