امروز: جمعه 28 دی 1397 برابر با 18 ژانویه 2019

مسکنی که با زلزله نامهربان شد

  • سه شنبه, 03 بهمن 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

ماهنامه درجه چاپ استان گیلان در شماره  دهم آذرماه96 ، مطلبی در قسمت یادداشت سردبیر با عنوان" مسکنی که با زلزله نامهربان شد " به قلم منیژه کشتکار شهرستانی منتشر کرده است.

 ساخت خانه هایی رایگان که در مدت کوتاهی به خانه های ارزان تغییر نام یافت.
پروژه ای که در آن بسیاری از اقشار ضعیف طرح مسکن مهر را منجی خود و برطرف کننده مشکلات طولانی مدت برای خرید خانه می دانستند اما غافل از اینکه این خانه های پوشالی که در آن هزاران واحد مسکونی بدون نظارت دقیق فنی به مرحله اتمام رسید نه تنها کانون گرمی برای خانواده ایشان نیست بلکه در آینده خنجر نامهربانی را به سادگی در دل عزیزانشان فرو می کند.
آری مسکن مهر بار دیگر مورد اتهام قرار گرفته است و این بار به حق،این خانه های ارزان نه تنها بزرگ ترین تهدید در زمان نزول بلایای طبیعی برای قشر آسیب پذیر می باشد بلکه در شرایط عادی نیز به دلیل عدم کیفیت فنی ساختمان و عدم توجه به مسائل فرهنگی امکانات رفاهی همچون سوهانی روح و روان ساکنین این واحدها را می آزارد.
و حل که سراسر کشور عزیزمان برشانه های زلزله و گسل های پنهان زمین موج سواری می کند باید علاوه بر ارائه خدمات مناسب و انجام تعهدات وعده شده، می بایست به مقاوم سازی ساختمان های ساخته شده در شهرکها اهمیت ورزید تا همانند زلزله کرمانشاه به تلی از خاک سرد بر پیکر هموطنان مان تبدیل نشود.
آری زلزله کرمانشاه بار دیگر نشان داد اقشار مختلف مردم فارغ از هرگونه جناح و اقلیتی با تمام وجود برای استوار نگه داشتن نقطه نقطه ایران برای کمک به هموطن آماده اند.حال باتوجه به اینکه در زلزله کرمانشاه سازه های مسکن مهر مصیبت بارترین وقایع کشور را در سال 96 برای هموطنان ما رقم زد باید دید که دولت تدبیروامید با همه انتقاداتی که به پروژه مسکن مهر داشته چه تدابیری را برای کسانی که با افروختن کورسویی در این خانه های پوشالی امید را برای خود زنده نگه داشته بودند اندیشیده و در این وضعیت مسئولین به جز حرف های قشنگ و برگزاری جلسات برای این قشر از جامعه چه در نظر دارند؟

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در یاداشت و مقالات
خواندن کد خبر: 16646

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی