امروز: دوشنبه 04 شهریور 1398 برابر با 26 آگوست 2019

حال بد جوانان ما!!

  • چهارشنبه, 05 ارديبهشت 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

ماهنامه درجه چاپ استان گیلان در شماره  سیزدهم  اسفند ماه96 ، مطلبی در قسمت یادداشت سردبیر با عنوان"!!حال بد جوانان ما " به قلم منیژه کشتکار شهرستانی منتشر کرده است.

رشت پرس//این روزها لباس سرد و زمستانی را به کنار انداخته و جامه‌ای به لطافت شکوفه‌های بهاری به تن کرده  ودر عین  حال  تماشاگر حال و هوای بهاری کشورمان هستیم.
همه ی ما انسان‌ها در لحظه‌های مختلف زندگی و با عوض شدن فصل ها و ماهها  دچار احساسات خوشایند و ناخوشایندی می‌شویم اما وقتی پای صحبت جوانان می نشینیم  شکایت دارند که حال‌شان بد است زیرا با  رسیدن به سن  جوانی نه مسئولیت دارند، نه هدف و نه برنامه و  درس‌خواندن مهم‌ترین کاری است که تاکنون انجام داده اند و به راستی از جوانانی  بدون امکانات و  بدون اینکه مهارتی برای زندگی دیده باشد تا بر  مشکلات خود فائق آید چگونه می توان انتظار نشاط و کامیابی را داشت.
جوانان ديگر از وعده و وعيد مسئولان به ستوه آمده و به دنبال حل یک مشکل از هزاران مشکل پیش روی خود من جمله  ايجاد اشتغال، مسایل اقتصادی ،دغدغه داشتن یک چهاردیواری و ... می باشند و اين در حالي است که  محور اصلی تمام مسئولان ما در هر همایش و جلسه ای رسیدگی به حل  مشکلات جوانان و توجه به اين قشر می باشد شعارهايي که هيچ گاه در پشت این میزهای گرد  به مرحله عمل نرسیدند.
آری از جواني که  امروز عاجز از حل کوچکترین مشکل مالی خود می باشد دیگر نمی توان انتظار نشاط و شادی را داشت زیرا  مشکلات اقتصادي  را می توان از عوامل تاثیرگذار اختلالات شديد در سيستم فکري، عصبي جوانان برشمرد و این  بیکاری است که  از زواياي مختلف  جوانان ما را مورد تهاجم قرار داده  و آنان را دچار  ياس و سرخوردگي  می نماید و با نگاهي گذرا  به صفحه حوادث  روزنامه ها  می توان به تاثیر  فقر اقتصادی و مالی  در بين جوانان  پی برد.
در نهایت مسئولان  ما بهتر است به جای دغدغه برگزاری  کنسرت ها و حضور در ورزشگاه ها  و پرداختن به فضای مجازی به فکر راهکاری برای معضل بیکاری و حل مشکلات اقتصادی جوانان باشند زیرا اگر دست به کار نشده و فقط به شعارهای رنگارنگ و ارائه آمارهایی غیر واقعی  در خصوص ایجاد اشتغال در جامعه بپردازند فردایی را بدتر از امروز برای جوانانی که به عنوان ذخیره آینده و چرخه اقتصاد یک کشور محسوب می شوند رقم خواهند زد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در یاداشت و مقالات
خواندن کد خبر: 17542

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی