امروز: پنج شنبه 01 اسفند 1398 برابر با 20 فوریه 2020

ایران و عراق غمگین‌ترین و آمریکایی‌ها مضطرب‌ترین مردمان جهان

  • شنبه, 07 ارديبهشت 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

تحقیقات موسسۀ آمریکایی گالوپ نشان داد که مردم در سراسر جهان در سال ۲۰۱۸ میلادی، برای دومین سال پیاپی غمگین‌تر و خشمگین‌تر و ترسناک‌تر از هر زمانی شده‌اند. بر اساس نتایج این تحقیق، ۱۰ کشوری که مردمشان بدترین وضعیت را در سال گذشته میلادی تجربه کرده‌اند به ترتیب عبارتند از: چاد، نیجر، سیرالئون، عراق، ایران، بنین، لیبریا، گینه، سرزمین‌های فلسطین و کنگو.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس تحقیقات موسسۀ آمریکایی گالوپ نشان داد که مردم در سراسر جهان در سال ۲۰۱۸ میلادی، برای دومین سال پیاپی غمگین‌تر و خشمگین‌تر و ترسناک‌تر از هر زمانی شده‌اند.بر اساس این تحقیقات، جهان در سال گذشتۀ میلادی به اندازۀ سال ۲۰۱۷ بدبخت باقی مانده است که نتیجۀ جنگها، بحران‌های سیاسی و شرایط اضطراری انسانی است.

موسسۀ گالوپ برای انجام این تحقیق بیش از ۱۵۱ هزار مصاحبه را در سال ۲۰۱۸ در ۱۴۰ کشور جهان انجام داده است تا احساسات ساکنان این کشور‌ها را دربارۀ وضعیت زندگیشان دریابد.در این تحقیق پرسش‌هایی با هدف درک عواطف و نگاه مردم به زندگی طرح شده و معیار‌های سنتی تحقیقات از جمله تولید ناخالص داخلی کشورها، مدنظر قرار نگرفته است.

برخی از پرسش‌های مطرح شده عبارتند از: آیا دیروز احساس خوبی داشتید؟ آیا دیروز با احترام با شما رفتار شده است؟ آیا دیروز خندیده‌اید یا دست‌کم لبخند زده‌اید؟ آیا دیروز چیز جالبی آموخته‌اید یا کار جالبی انجام داده‌اید؟ آیا شما بیشترین ساعات روز را با غم و اندوه، استرس، درد‌های فیزیکی، نگرانی و خشم سپری می‌کنید؟

نتایج این تحقیق نشان داد که در سال گذشته میلادی بطور متوسط از هر ۱۰ نفر ۴ نفر اعلام کرده‌اند که زندگی روزمره‌شان توام با نگرانی‌های زیادی است و از هر ۱۰ نفر ۳ نفر نیز گفته‌اند همواره دچار استرس هستند و درد‌های فیزیکی بسیاری را تحمل می‌کنند.یک چهارم مصاحبه شوندگان دچار غم و اندوه بودند و ۲۲ درصد از آن‌ها نیز همواره خشمگین هستند.

بر اساس نتایج این تحقیق، ۱۰ کشوری که مردمشان بدترین وضعیت را در سال گذشته میلادی تجربه کرده‌اند به ترتیب عبارتند از: چاد، نیجر، سیرالئون، عراق، ایران، بنین، لیبریا، گینه، سرزمین‌های فلسطین و کنگو.به این ترتیب مردم چاد غمگین‌ترین مردم جهانند و نسبت به مردم دیگر کشور‌ها احساس بدبختی بیشتری می‌کنند.

چاد از سال ۲۰۱۴ میلادی در یک رکود اقتصادی عمیق به سر می‌برد و استاندارد‌های زندگی در این کشور به پایین‌ترین سطح در میان کشور‌های آفریقای مرکزی رسیده است. نزدیک به ۶ میلیون نفر از جمعیت ۱۵ میلیونی این کشور در فقر شدید زندگی می‌کنند.

اگرچه کشور‌های اسکاندیناوی (فنلاند، دانمارک، نروژ و ایسلند) معمولا خوشبخت‌ترین کشور‌های جهان هستند و امسال نیز در فهرست شادترین کشور‌های سازمان ملل قرار داشتند، اما مصاحبه‌هایی که توسط موسسه گالوپ انجام شد نشان داد که احساس خوشبختی در میان مردم آمریکای لاتین بیش از مردم اسکاندیناوی است.

بیش از ۷ نفر از هر ۱۰ پاسخ دهنده به پرسش‌های نظرسنجی گالوپ در آمریکای لاتین، اعلام کرده‌اند که دست‌کم در روز قبل از مصاحبه، لذت و آرامش و لبخند را تجربه کرده‌اند و ۸۷ درصد نیز گفته‌اند که با آن‌ها با احترام برخورد شده است.پاراگوئه در میان کشور‌های آمریکای لاتین بهترین وضعیت را دارد و نگاه مردم آن به زندگی مثبت‌تر است. پس از این کشور پاناما، گواتمالا، مکزیک، السالوادور و هندوراس قرار دارند. مردم این کشور‌ها درحالی شادتر از دیگرانند که گاه با نرخ بالایی از فقر و خشونت دست به گریبانند.

جان کلیفتون از مدیران موسسه گالوپ می‌گوید: «مردم آمریکای لاتین بهترین زندگی را ندارند، اما بیش از هرکسی در جهان لبخند می‌زنند و از زندگی لذت می‌برند. یک علت داشتن چنین روحیه‌ای، ویژگی‌های فرهنگی این منطقه است که مردم را وادار می‌کند تا بر بعد مثبت زندگی تمرکز کنند.»


در خارج از قاره آمریکا، این مردم اندونزی هستند که نگاه مثبت‌تری به زندگی دارند.
 
ایران و عراق غمگین‌ترین و آمریکایی‌ها مضطرب‌ترین مردمان ۲۰۱۸

آمریکایی‌ها مضطرب‌ترین مردم جهان+آمار

بررسی‌ها طی سال ۲۰۱۸ نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها نه تنها جزو مضطرب‌ترین مردم در سراسر جهان هستند بلکه در سال گذشته بیشترین میزان خشم، استرس و نگرانی طی یک دهه اخیر را تحمل کرده‌اند.به گزارش فارس، تحقیقات جدید موسسه افکارسنجی «گالوپ» نشان می‌دهد که بیش از نیمی از آمریکایی‌ها در سال ۲۰۱۸ به‌صورت روزانه اضطراب شدید را تجربه کرده و این مسئله آن‌ها را در میان پراسترس‌ترین مردم جهان قرار داده است.

در این تحقیقات که طی سال گذشته با جامعه آماری ۱۵۱ هزار نفر در بیش از ۱۴۰ کشور جهان انجام شد، مشخص گردید که ۵۵ درصد مردم آمریکا استرس مخرب روزانه را تجربه کرده و میزان خشم و نگرانی آن‌ها طی یک دهه اخیر به بالاترین سطح خود رسیده است.این در حالی است که میانگین استرس جهانی در این نظرسنجی، حدود ۳۵ درصد (تعداد افراد یک کشور که روزانه اضطراب و تشویش را تجربه می‌کنند) محاسبه شده است. در زمان انجام مصاحبه‌ها، آمریکایی‌ها همچنین به میزان بیشتری در مقایسه با میانگین جهانی (۴۵ درصد در برابر ۳۹ درصد) گفتند که «در روز گذشته نگرانی بیش از حد را تجربه کردند».

بررسی دقیق‌تر گالوپ نشان می‌دهد که آمریکایی‌های زیر ۵۰ سال با درآمد کم و دیدگاه تیره نسبت به عملکرد «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور این کشور، تجربه‌های عاطفی منفی بیشتری در مقایسه با دیگر هموطنان خود داشته اند. این موارد احتمالا با احساس اضطراب، خشم و نگرانی شدید ۵۵ درصد مردم ایالات متحده بی‌ارتباط نیست.در مقیاس جهانی نیز معیار‌ها همانند سال ۲۰۱۷ است، سالی که از سوی این موسسه به‌عنوان «سیاه‌ترین سال بشریت در یک دهه اخیر» نام‌گذاری شد. همچنین همزمان با کاهش میزان استرس در سطح جهان، اما خشونت فردی افزایش داشته و نگرانی و ناراحتی نیز به بالاترین رکورد خود رسیده است.

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در یاداشت و مقالات
خواندن کد خبر: 20666

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی