امروز: جمعه 15 اسفند 1399 برابر با 05 مارس 2021

  • مدیرکل تامین اجتماعی استان گیلان ؛
کارآفرینی و اقتصاد مقاومتی مولفه های اثرگذار در تولید و اشتغال پایدار و از شاخص های موفقیت در جنگ اقتصادی امروز است

  • سه شنبه, 28 بهمن 1399
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

در آستانه 29 بهمن ماه (( روز کارآفرینی و اقتصاد مقاومتی )) مدیرکل تامین اجتماعی گیلان طی یادداشتی این مولفه ها را از شاخص های اثرکذار بر مفاهیم توسعه اقتصادی برشمرد .

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس علی حسین نژاد مدیرکل این مجموعه ، در آستانه 29 بهمن ماه (( روز کارآفرینی و اقتصاد مقاومتی )) طی یادداشتی با تبیین جایگاه این مولفه ها در اقتصاد و توسعه ، بر اهمیت نقش این شاخصها در جنگ اقتصادی امروز تاکید نمود .  

در بخشی از این یادداشت آمده است : 

کارآفرینی مصداقی فراگیر برای سرمایه گذاری توأم با اندیشه و آینده نگری در مسیر کسب و کار برای تعالی و رونق بیشتر در جامعه قلمداد گردیده و بمنزله یکی از ارکان یک اقتصاد توسعه یافته تلقی میگردد . 

افراد کارآفرین دارای ویژگی هایی فراتر از یک کارفرمای صرف بوده و ریسک پذیری ، برنامه ریزی و تلاش هدفمند و هوشمندانه برای تقویت و تداوم اثربخش در فعالیت از خصلتهای بارز این گروه است . 

کارآفرینی را باید از ابزارها و مولفه های اجتناب ناپذیر در عرصه تولید و اشتغال پایدار برشمرد که اثرگذاری آن در جوامع توسعه یافته بسیار ملموس و مشهود بوده و نگاه و درک درست و اندیشه عمیق در خصوص آن را باید بیانگر دستیابی سیستم به الگویی مناسب برای حرکت در مسیری صواب و نیل به اهداف دانست . 

از سوی دیگر در دنیای رقابتی و پر تلاطم اقتصاد در جهان امروز از کارآفرینی بعنوان تبلور اراده کشورها و جوامع مترقی و ابزاری کارآمد برای گام برداشتن در برنامه های اقتصادی و عرصه های سرمایه ای یاد میشود که با مسئولیت و مشارکت اجتماعی از سوی فعالان و علاقمندان این حوزه در تحقق اهداف نقش آفرینی مینماید . 

در بخش دیگری از این یادداشت با اشاره به تعاریف اقتصاد مقاومتی و ضرورت آن ، ترویج و اشاعه این رویکرد بعنوان یک تفکر و مکانیزم مثبت برای مقابله با بحرانهای اقتصادی معرفی گردیده است . 

واقعیت امروز ، قرار گرفتن در یک جنگ اقتصادی است که پیروزی در آن نیازمند داشتن آرایش و استراتژی جنگی مناسب و ابزارهای کارآمد است که کارآفرینی و اقتصاد مقاومتی از اساسی ترین مولفه های آن در کنار برنامه ریزی و تفکر استاراتژیک محسوب میگردد .  

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در یاداشت و مقالات
خواندن کد خبر: 26178

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی