امروز: پنج شنبه 13 آذر 1399 برابر با 03 دسامبر 2020

  • /images/banners/Special.png
درآمد دلالی شهرداری منطقه یک رشت از معرفی مراجعه کنندگان به پیمانکاران!/تغییرات پی در پی مدیران شهرداری رشت بیشتر وقت‌ها بی‌دلیل بوده است!

  • چهارشنبه, 05 آبان 1395
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، در پی انتشار اخباری مبنی بر نگاه مدیریت شهری در منطقه یک شهرداری رشت ، بر آن شدیم تا برخی از مواضع فکری مدیر شهرداری منطقه یک در خصوص برخی ابهامات و سوالات شهروندان را در طی هفته های اخیر بررسی کنیم .

در پی انتشار اخباری مبنی بر نگاه مدیریت شهری در منطقه یک شهرداری رشت ، از آنجایی که هیچ تحرکی و ... در جهت روشنگری وقایع در شهرداری منطقه یک و مطالبات شهروندان از طرف شهردار پورناصرانی در هفته های اخیر و هجمه های وارده بر آن مشاهده نمی شود بر آن شدیم تا برخی از مواضع فکری مدیر شهرداری منطقه یک در خصوص برخی ابهامات و سوالات شهروندان را در طی هفته های اخیر بررسی کنیم . شایان ذکر است مطالب ذیل عینا از سخنان مدیر شهرداری منطقه یک نقل شده است .

* جایگاه رسانه از منظر پورناصرانی

منطقه یک شهرداری تبلیغات زیادی در خصوص عملکرد خود نداشته است و کمتر به مباحث رسانه‌ای توجه کرده است. مردم از صحبت مدیران خسته‌اند و انتظار کار عملی دارند.!

* جایگاه شهر رشت از منظر پورناصرانی

تغییرات پی در پی مدیران که بیشتر وقت‌ها بی‌دلیل بوده است، منجر به عقب‌ماندگی‌های جبران‌ناپذیری برای شهر رشت و استان گیلان نسبت به استان‌های هم‌جوار شده است.‌!

* جایگاه دوچرخه از منظر پورناصرانی

مدیران شهرداری دو روز در هفته در منطقه یک با ایجاد یک فضای صمیمی‌تر با دوچرخه به دیدن محلات می روند!

* وظیفه پاسخگویی از منظر پورناصرانی

مردم مطالبه‌گر هستند و این کار مجموعه را سخت‌تر می‌کند!

مدیریت شهرداری رشت از مطالبه‌گری مردم استقبال می‌کند و وظیفه خود می‌داند پاسخگوی مردم باشد !

* جایگاه درآمدی شهرداری منطقه یک از منظر پورناصرانی

از آرای کمیسیون ماده ١٠٠ و ٧٧ در منطقه یک ٨٠ میلیارد تومان!

عوارض‌های نوسازی و سایر مطالبات غیرقطعی شده این منطقه را بالای ١٢٠ میلیارد تومان دانست!

* واکنش پورناصرانی به نصب بنرهای تخلف

اگر مطالبات دریافتی فقط مربوط به شهرداری بود هرگز این اتفاق نمی‌افتاد!

* فعالیت سیاسی سرای محلات و نقش پورناصرانی

هیچ یک از اعضای شورا قصد تبلیغات سیاسی در سرای محلات نداشته‌اند و اگر نیاز به همراهی آنها بوده همکاری لازم را داشته‌اند!

* اجرای طرح تفصیلی از منظر پورناصرانی

برخی به اشتباه می‌گویند چرا در اجرای طرح تفصیلی مبحث تراکم کاهش داشته است، در بسیاری از کشورها نقاط شهری را به برج‌سازی و تراکم زیاد و تعداد طبقات زیاد اختصاص نمی‌دهند و در حالی که در رشت طی سال‌های گذشته برعکس عمل شده است و موجب شده منطقه‌ای مثل گلسار با مشکلات زیادی مواجه شود.‌!

کمتر می‌توان شهرداری‌هایی را دید که منابع درآمدی خود را به صدور پروانه معطوف کرده باشد!.

* جایگاه برنامه ریزی شهری و نقش پورناصرانی

شهرداران مناطق در برنامه‌ریزی‌ها دخالتی ندارد و به گونه مجری برنامه‌هاست و شهرداری هم به تنهایی قادر نخواهد بود از پیشروی شهر به سمت حاشیه‌ها جلوگیری کند!.

* صدور پروانه برای املاک نسقی و نقش پورناصرانی

تا پایان سال ٩٣ براساس مصوبه شورای شهر برای املاک نسقی پروانه صادر می‌شد که از سوی دستگاه‌های نظارتی منع شدیم!.

* وصول جرائم کمیسیون ماده 100 و نقش پورناصرانی

اگر فردی قادر به پرداخت نقدی جرائم نباشد از طریق تهاتر و معاوضه ملک خود با املاک که توسط پیمانکارانی که با شهرداری همکاری دارند، می‌تواند میزان بدهی خود را پرداخت کنند!.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، البته پورناصرانی اشاره ای به نحوه محاسبات مالی و کسورات قانونی یا غیر قانونی! آن بین شهرداری و پیمانکاران و درآمد های میلیاردی حاصله از این نوع تهاتر برای برخی افراد خاص سخن به میان نیاورده است که در اخبار بعدی مفصل به این موضوع بر اساس مستندات خواهیم پرداخت .

* اشتغال و نقش پورناصرانی

شهرداری متولی ایجاد شغل برای شهروندان نیست!

سد معبر یک معضل عمومی برای شهروندان شهر است و قسمتی از عابر پیاده توسط دستفروشان اشغال شده است که موجب اختلال در رفت و آمد شهروندان در این مسیرها می‌شود!.

* تیر برق و نقش پورناصرانی

نصب نابجای تیر برق و حتی بدون مجوز منجر به حوادث ناگواری برای شهرداری و مردم شده است!

ما قبل از اجرای طرح کندرو از شرکت برق خواستیم این تیر برق‌ها را جمع‌آوری کند و اداره برق مبلغی حدود چهار میلیارد را برای جمع‌آوری این تیر برق‌ها از شهرداری درخواست کرد!

در پایان باید به عرض برسانیم برخی از اقدامات اخیر شهرداری منطقه یک در برخورد با ارباب رجوع و پیمانکاران طرف قرارداد موجبات اعتراضات گسترده ای را در شهرداری منطقه بوجود آورده که متاسفانه مدیر شهرداری منطقه بجای اصلاح روشها ، با تبعید برخی از کارمندان به سازمانهای تابعه سعی در خاموش کردن اعتراضات مردمی و شهروندان و پیمانکاران را دارد که مطمئنا این موضوع در اخبار بعدی بصورت مستندات تصویری و صوتی منتشر خواهد شد.

انتهای پیام/083458

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در حوادث
خواندن کد خبر: 11723

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی