امروز: چهارشنبه 30 مهر 1399 برابر با 21 اکتبر 2020

گزارش آنفلوانزای فوق حاد در پرندگان مهاجر گیلان منفی است

  • شنبه, 18 دی 1395
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان با بیان اینکه تاکنون گزارش مثبتی از بیماری پرندگان مهاجر اعلام نشده است، افزود: مشکلی برای سلامت افراد حاشیه تالاب‌های استان پیش نخواهد آمد.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، با اشاره به شیوع بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در این فصل، اظهار کرد: بر همین اساس ممنوعیت شکار تا اطلاع ثانوی را در کلیه شکارگاه ها و مناطق استان از ۱۳ آذر امسال اعلام کردیم.
مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان از پایش کامل و شبانه روزی محیط بانان در تمام عرصه های منابع طبیعی خبر داد و افزود: محیط بانان در صورت مشاهده هرگونه تخلف از سوی شکارچیان اقدامات قانونی انجام خواهند داد.
وی با اشاره به پایش و جلوگیری محیط بانان از خرید و فروش پرندگان وحشی در بازارهای محلی سطح استان، تصریح کرد: این پایش با همکاری سد معبر شهرداری ها در بازارهای محلی به ویژه لنگرود، بندرانزلی، رشت و تولم شهر صورت می گیرد.
این مقام مسئول از آموزش محیط بانان به منظور چگونگی جمع آوری و معدوم سازی پرنده مشکوک به بیماری یا تلف شده خبر داد و خاطرنشان کرد: ورود پرندگان مهاجر به سایت های تالابی و آب بندان های استان یک فرصت بزرگ در بحث گردشگری، اقتصادی، اجتماعی و توانمندسازی جوامع محلی است لذا باید از این فرصت استفاده بهینه کنیم.
محمدپور با اشاره به تعامل یگان حفاظت محیط زیست و دامپزشکی استان، گفت: همه ساله با شروع فصل مهاجرت احتمال وقوع بیماری وجود دارد لذا در صدد جلوگیری از شیوع بیماری با ممنوعیت شکار هستیم.
مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان با بیان اینکه تاکنون گزارش مثبتی از بیماری پرندگان مهاجر اعلام نشده است، افزود: مشکلی برای سلامت افراد حاشیه تالاب های استان پیش نخواهد آمد و مراقبت ها تداوم دارد.ایسنا

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در حوادث
خواندن کد خبر: 12461

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی