امروز: دوشنبه 05 اسفند 1398 برابر با 23 فوریه 2020

دستگیری جاعلان مدارک تحصیلی در تهران

  • چهارشنبه, 01 بهمن 1393
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس، رئيس پليس امنيت عمومی تهران بزرگ با اشاره به دستگيری مسئولان يک شرکت قلابی که اقدام به جعل مدارک تحصيلی می کردند، گفت: اين متهمان مدارک تحصيلی جعلی را بيش از 2 ميليون تومان می فروختند.

سرهنگ عليرضا محرابی با اشاره به دستگيری سه متهم که تحت پوشش يک شرکت قلابی، اقدام به جعل مدارک تحصيلی می کردند گفت:"اين متهمان مدارک تحصيلی جعلی را بيش از 2 ميليون تومان به فروش می رساندند.

وی در تشريح خبر دستگیری متهمان گفت: با شکايت نماينده حقوقی يکی از مناطق آموزش و پرورش شهر تهران، مبنی بر اينکه يک شرکت به صورت غير قانونی ضمن درج آگهي در روزنامه مبادرت به صدور مدرک ديپلم و پيش دانشگاهی در محدوده سهروردی می کند، تيم های عملياتی اين يگان برای بررسی موضوع وارد عمل شدند.

سرهنگ محرابی افزود: با بررسي های انجام شده محل شرکت شناسايی شده و تيم های اين يگان به محل اعزام شدند و اين درست در حالی بود که 2 تن از شهروندانی که چندی پيش از اين شرکت مدرک جعلی دريافت کرده بودند، در حال درگيری لفظی با مسئولان شرکت بودند.

وی گفت: با حضور ماموران در محل، متهمان سعی کردند مدارک و اسناد جعلی را معدوم کنند اما سرعت عمل ماموران اين امکان را به آنها نداد و مسئول شرکت و 2 تن از کارمندان آن، به اتهام جعل اسناد و مدارک تحصيلی بازداشت شدند و اين در حالی بود که طی بازرسی انجام شده از محل شرکت، تعداد 40 برگه مدارک جعلی ديپلم و پيش دانشگاهی جعل کشف و ضبط شد.

رئيس پليس امنيت عمومي تهران بزرگ افزود: مسئول شرکت و 2 کارمند وی پس از دستگيری به پليس امنيت عمومی تهران بزرگ منتقل شدند و تحت بازجويی های انجام شده به جرايم خود مبنی بر جعل اسناد و مدارک تحصيلی اعتراف کردند.

محرابی گفت: در بازرسی های انجام شده از شرکت 40 برگ مدارک جعلی ديپلم و پيش دانشگاهی صادر شده با مشخصات کامل، 37 مورد مدارک لازم از اشخاص با هويت لازم برای صدور مدارک جعلی، 2 کيس رايانه که حاوی نمونه های مدارک جعلی و ساير اسناد جعلی بود، تعدادی دفتر مخصوص ثبت مشخصات مراجعان برای دريافت مدارک جعلی و شماره حساب هايی که مبالغ دريافتی از مشتريان به آن واريز می شد کشف و صورتجلسه شد.

وی افزود: شرکت متخلف نيز پس از هماهنگی با مقام قضائی به دليل نداشتن مجوز قانونی برای فعاليت و کشف اوراق پلمب شد.

در تحقيقات انجام شده مسئولان اين شرکت اعلام کردند که اقدام به صدور مدارک جعلي با قيمت بالای 2 ميليون تومان می کنند و مدارک جعلی مقاطع مختلف تحصيلی را از سوم راهنمايی تا ديپلم و پيش دانشگاهی طی پروسه زمانی يک ماه جعل می کنند و به مشتريان تحويل می دهند.

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در حوادث
خواندن کد خبر: 1308

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی