امروز: جمعه 29 تیر 1397 برابر با 20 جولای 2018

اعلام برآورد نهایی از میزان خسارات وقوع سیل در شهرستان های فومن ، شفت و رودبار

  • شنبه, 21 مرداد 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

معاون هماهنگی امور عمرانی  استاندار گیلانبا اشاره به بارش سنگین باران در اواخر روز پنجشنبه و اوایل صبح جمعه در برخی مناطق استان اظهار داشت : شدت  این بارش در شهرستان‌های شفت، رودبار و فومن بود.

 به گزارش پایگاه خبری رشت پرس در پی بارش شدید باران اخیر و ایجاد سیلاب ،10میلیارد تومان به گیلان خسارت وارد آمد.

حجت شعبانپور افزود : بر طبق گزارش ارائه شده در ایستگاه هواشناسی منطقه سیاه مزگی در طی چند ساعت نزدیک به صد میلی متر باران بارید و همچنین باد سنگین در شهرستان تالش خساراتی را وارد کرد.

شعبانپور با بیان اینکه در برآورد اولیه انجام شده از سوی مدیریت بحران استان، وقوع سیل بیش از 10 میلیارد تومان خسارات برجا گذاشت افزود : وقوع سیل موجب خسارات هم در بخش کشاورزی و هم در بخش زیرساخت‌ها، پل و ابنیه موجود در روستاها شد.

معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری امروز از عادی شدن شرایط  در شهرستان های فومن ، شفت و رودبار بعد از  سیل دیروز خبر داد و افزود : در حال برآورد نهایی خسارت هستیم و خدا را شاکریم علی رغم سیل سنگین و طغیان رودخانه‌ها ولی تلفات جانی در استان نداشتیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی با اشاره به خسارات مالی وارد شده به استان در اثر وقوع این سیل اظهار داشت : قطعاً دولت از محل ستاد حوادث به استان کمک خواهد کرد تا خسارات حادیه دیدگاه جبران شود.

وی با بیان اینکه طغیان رودخانه موجب خسارت به بخشی از مزارع و برنج‌های برداشت شده در انبارها شد افزود: استاندار محترم پیگیر این مهم بوده و گزارشات را به تهران انعکاس داده اند و قطعاً در این زمینه کمک خواهد شد.

شعبانپور در ادامه افزود : زمانی که میزان خسارات به طور کامل قطعی مشخص گردید جداولی را به سازمان مدیریت بحران در وزارت کشور داده خواهد شد و آن گزارش  به سازمان برنامه و بودجه منتقل شده و به میزانی که استان ها اعلام خسارت می‌کنند مصوب خواهد شد که قاعدتاً سازمان برنامه و بودجه آن را اختصاص می‌دهد.

وی افزود : به دنبال آن هستیم که چنانچه ابلاغ اعتبار صورت گیرد تخصیص آن را بتوانیم صد درصد بگیریم.

انتهای پیام/083451

 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در حوادث
خواندن کد خبر: 14869

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی