امروز: جمعه 26 دی 1399 برابر با 15 ژانویه 2021

رحیمی با متهمین پرونده بیمه در یک بند زندان نیست

  • شنبه, 02 اسفند 1393
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس، جهانگیر رئیس سازمان زندان های کل کشور با حضور در جمع خبرنگاران در رابطه با آخرین وضعیت پابندهای الکترونیک گفت: برای پابندها یک تفاهمنامه ای با مرکز اطلاعات و فناوری قوه قضائیه منعقد کردیم و شرکت هایی قبلا آمده و کارهایی را انجام داده بودند و مشکلات آن پایندها برطرف شد.

وی افزود: این طرح در دو استان به صورت پایلوت انجام شد و قرار است در استان سوم که استان فارس است پایلوت آن شروع شود. با پیگیری هایی که صورت گرفته امیدوار هستیم که از سال آینده توسعه این پایندها را عملیاتی کنیم.

جهانگیر درباره آمار تعداد زندانیان در سال ۹۳ اظهار داشت: متاسفانه آمارمان رو به رشد است اما امیدواریم با سیاست هایی که در خصوص کاهش جمعیت کیفری دارد دنبال می شود بتوانیم آمارها را کاهش دهیم.

وی در خصوص بودجه سازمان زندان ها بیان داشت: علی رغم اینکه قول هایی داده شده بود که بودجه سازمان زندان ها در سال آینده متناسب شود ولی تا رسیدن به نقطه مطلوب خیلی فاصله داریم.ما هم از طریق مجلس و دولت تلاش می کنیم تا بودجه لازم را بگیریم. الان هم در حوزه قضا، بهداشت و در نوسازی ساختمان هایی که داریم و انتقال زندان هایی که باید طبق قانون به خارج از شهرها منتقل کنیم نیاز به بودجه داریم.

رئیس سازمان زندان ها در پاسخ به این سوال که محمدرضا رحیمی در کدام بند نگهداری می شود، اظهار داشت: وی مثل سایر افراد در بند عمومی است اما با متهمین پرونده بیمه در یک بند نیستند و از امکانات خاصی هم برخوردار نیستند.

وی در خصوص بازدید نمایندگان مجلس از زندان اوین گفت: ما به نمایندگان کمیسیون قضایی پیشنهاد دادیم که آماده ایم از هر زندانی که می خواهند بازدید کنند و چون در زمان بررسی بودجه بود و سرشان شلوغ بود تشخیص داده بودند که به اوین بیایند.فارس

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در حوادث
خواندن کد خبر: 1776

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی