امروز: جمعه 17 مرداد 1399 برابر با 07 آگوست 2020

اطلاعیه هلال احمر گیلان در خصوص نحوه دریافت کمک های مردمی به مناطق سیل زده

  • شنبه, 03 فروردين 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

جمعیت هلال احمر با توجه به خسارات وارده به مناطق سیل زده، و به جهت عدم سواستفاده از فضای رسانه ای موجود، در اطلاعیه ای نحوه دریافت کمک های مردمی در این موضوع را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس جمعیت هلال احمر با توجه به خسارات وارده به مناطق سیل زده، و به جهت عدم سواستفاده از فضای رسانه ای موجود، در اطلاعیه ای نحوه دریافت کمک های مردمی در این موضوع را اعلام کرد. در این اطلاعیه آمده است:

نیروهای امدادی، تجهیزات لازم و اقلام ضروری به حد کفایت در منطقه وجود دارد. بنابراین برای امدادسانی در این شرایط بحرانی نیازی به کمک های مردمی و حضور افراد عادی در منطقه نیست چرا که در اغلب موارد اوضاع را بحرانی تر می کند. اما مردم سیل زده بعد از فروکش کردن سیل نیاز به کمک های بیشتری دارد و متاسفانه همانطور که در حوادث مشابه تجربه شده، به دلیل کاهش احساسات افکار عمومی در آن موقع کمتر کسی حاضر به ارسال کمک می شود. از سویی دیگر در این گونه شرایط مردم بسیاری خواهان مشارکت در این خصوص هستند اما هیچ مسیر قانونی در این زمینه نمی یابند و گاه در دام افرادی می افتند که مقاصد دیگری دارند.
از این رو، جمعیت هلال احمر آمادگی خود را برای دریافت کمک های مردمی اعلام می کند. بنابراین افرادی که تمایل به کمک دارند از هم اکنون می توانند برای جبران خسارات سیل زدگان در مناطق شمالی کشور از طریق سامانه *۷۸۰# اقدام نمایند. جمعیت هلال احمر به عنوان امین شما و برای جبران خسارات ناشی از سیل پس از دریافت کمک ها اقدام مقتضی را انجام و سپس گزارش آن را به افکار عمومی ارائه خواهد داد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در حوادث
خواندن کد خبر: 20444

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی