امروز: شنبه 02 آذر 1398 برابر با 23 نوامبر 2019

سرقت زیورآلات زنان با خودرو‌هایی مشابه خودرو‌های دولتی

  • شنبه, 15 تیر 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

سرپرست معاونت اجتماعی پلیس گیلان هشدار داد: شهروندان فریب کلاهبردانی که خود را خیّر یا مامور نهاد‌های امدادی و حمایتی معرفی می‌کنند نخورند.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس سرهنگ مجید رسول زاده فرساد با اشاره به وقوع چندین فقره سرقت زیورآلات زنان سالخورده گفت: افرادی با چهره‌هایی موجه و خودرو‌هایی مشابه خودرو‌های دولتی پس از شناسایی بانوان سالخورده به درب منازل آنان مراجعه می‌کنند و با اغفال بانوان کهنسال، تحت پوشش امور خیرخواهانه به روش‌های مختلف زیورآلات آن‌ها را سرقت می‌کنند.
وی افزود: این افراد با تحویل مقادیری پوشاک به زنان سالخورده وانمود می‌کنند که قصد کمک به افراد بی بضاعت را دارند و از این بانوان می‌خواهند تا پوشاک را به دست نیازمندان برسانند.
سرپرست معاونت اجتماعی پلیس گیلان گفت: متهمان پس از جلب اعتماد بانوان سالخورده به بهانه‌های مختلف از آن‌ها درخواست می‌کنند که زیورآلات شان را برای لحظه‌ایی مشاهده در اختیار داشته باشند.
سرهنگ رسول زاده افزود: سارقان پس از در اختیار گرفتن زیورآلات به سرعت و بدون ایجاد حسّاسیت آن را سرقت کرده و با استفاده از شگرد‌های خاص به گونه‌ای وانمود می‌کنند که زیورآلات را درون ساک محتوی پوشاک قرار داده‌اند و سپس آن را به مالباخته تحویل می‌دهند و محل را ترک می‌کنند.
وی با هشدار به شهروندان در خصوص خودداری از باز کردن درب منزل بر روی افراد ناشناس به ویژه افرادی که تحت عناوین جعلی ماموران سازمان‌های امدادی یا ماموران برق، گاز یا آب به آن‌ها مراجعه می‌کنند تاکید کرد: سالخوردگان و کودکان بیش از دیگر شهروندان در معرض این گونه تهدیدات هستند.

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در حوادث
خواندن کد خبر: 21247

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی