امروز: شنبه 27 دی 1399 برابر با 15 ژانویه 2021

دستگیری متخلفان برداشت‌های غیرمجاز شن و ماسه در رشت

  • شنبه, 02 شهریور 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

متخلفان برداشت‌های غیرمجاز شن و ماسه در رشت از سوی یگان حفاظت محیط زیست شناسایی و دستگیر و ادوات جرم آنان شامل سه دستگاه کامیون کمپرسی خاور توقیف شد.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس ، رئیس اداره حفاظت محیط زیست رشت گفت : در ادامه گشت و کنترل و پایش رودخانه ها و مناطق اطراف رودخانه های شهرستان و بر اساس هماهنگی های بعمل آمده، یگان حفاظت پاسگاه سرمحیط بانی سراوان ، حاشیه رودخانه سفیدرود و دیگر مناطق را مورد پایش و گشت و کنترل کامل قرار دادند.

حمزه عشوری افزود: با توجه به برداشت های غیر اصولی و غیر مجاز شن و ماسه از حاشیه و اطراف رودخانه ها در حوزه استحفاظی شهرستان رشت و ایجاد کند و کاوها و تغییر کاربری زمین های مجاور ، بطور مستمر این مناطق تحت کنترل و پایش بوده و متخلفان با شدت تحت پیگرد قانونی قرار گرفته اند .

وی ادامه داد: براساس دستور دادستان به رؤسای کلانتری ها و پاسگاه های انتظامی و اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رشت ، چند نفر از متخلفان حین برداشت شن و ماسه دستگیر و ادوات جرم آنان شامل سه دستگاه کامیون کمپرسی خاور توقیف و متخلفان بلافاصله با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند .

به گفته عشوری، این ماموریت که توسط همکاران یگان حفاظت رشت و سرمحیط بانی سراوان صورت گرفت، به منظور حفاظت از وضعیت اکولوژیکی و مورفولوژیکی رودخانه و ممانعت از هرگونه دخل و تصرف و تخریب محیط زیست بطور مستمر انجام خواهد شد.

انتهای پیام / 083470

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در حوادث
خواندن کد خبر: 21774

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی