امروز: شنبه 04 بهمن 1399 برابر با 23 ژانویه 2021

بستری شدن ۷۱۱ نفر به علت سوختگی شدید

  • سه شنبه, 02 دی 1399
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

رئیس بیمارستان سوانح و سوختگی رشت: امسال ۸ هزار نفر به دلیل سوختگی به این بیمارستان مراجعه کردند که ۷۱۱ نفر به علت سوختگی شدید بستری شدند.

 به گزارش پایگاه خبری رشت پرس رئیس بیمارستان سوانح و سوختگی ولایت رشت امروز گفت : از ابتدای امسال تاکنون ۸ هزار نفر با موارد مختلف سوختگی به این بیمارستان مراجعه کرده اند که بصورت سرپایی درمان شدند.

دکتر محمدرضا مبین افزود : ۷۱۱ نفر نیز در این مدت با درجه سوختگی بیشتر در بیمارستان ولایت رشت بستری شدند که ۴۵ نفر فوت کردند.

وی با اشاره به تغییر الگوی سوختگی در دوران شیوع کرونا ، اضافه کرد : متاسفانه افرادی امسال به بیمارستان ولایت رشت مراجعه کردند که بر اثر مصرف بی رویه و غیراصولی مواد ضدعفونی کننده دچار سوختگی پوست شدند.

رئیس بیمارستان سوانح و سوختگی ولایت رشت همچنین به آتش گرفتن و انفجار مواد ضدعفونی بر اثر دمای محیط و ایجاد سوختگی اشاره کرد و گفت : خانواده ها باید با دورنگه داشتن مواد ضدعفونی کننده و شیمیایی از افراد سالمند و کودکان ، از ایجاد این گونه سوختگی ها جلوگیری کنند.

دکتر محمدرضا مبین با اشاره به اقدامات پیشگیرانه و اولیه برای افراد دچار سوختگی پیش از رساندن به بیمارستان اشاره کرد و افزود : خنک کردن موضع سوختگی با آب سرد و یا پارچه تمیز و مرطوب می تواند از ایجاد عفونت و یا بجا ماندن علامت سوختگی جلوگیری کند.

وی در پایان از خانواده ها خواست هنگام سوختگی از گذاشتن موادی نظیر سیب زمینی ، خمیردندان ، زرد چوبه و هر ماده ای دیگر بر روی موضع سوختگی که موجب عفونت می شود ، خودداری کنند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در حوادث
خواندن کد خبر: 25790

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی