امروز: سه شنبه 21 مرداد 1399 برابر با 11 آگوست 2020

امیر دریادار سیاری : استکبار جهانی بداند انقلاب شکست ناپذیر است/ باید در زیر سایه ولایت قرار بگیریم و ولایتمدار باشیم

  • پنج شنبه, 13 آبان 1395
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، امیر دریادار حبیب الله سیاری صبح امروز در مراسم ۱۳ آبان در رشت اظهار داشت: ۱۳ آبان روز مبارزه با استکبار جهانی است و استکبار به معنی خود بزرگ بینی و خود را برتر دیدن نسبت به دیگران است

فرمانده نیروی دریایی ارتش ظلم, ستم, منفعت طلبی و ظلم کردن به ملل مستضعف و از بین بردن منافع ملت‌ها به نفع خودشان را از ویژگی استکبار جهانی عنوان کرد و گفت: روز ۱۳ آبان ۱۳۴۳ امام از کشور تبعید شد چون امام عزیزمان با لایحه کاپیتالسیون مخالفت کرده بود و به این دلیل امام را تبعید کردند.

دریادار سیاری تصریح کرد: معنی کاپیتولاسیون این بود که بپذیریم آمریکا برتر است و ما کشور عقب افتاده هستیم و هرگونه اتفاقی در ایران بیفتد ما حق اعتراض نداریم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به ۱۳ آبان ۱۳۵۷بیان کرد: دانش آموزان و دانشجویان در یک حرکت خودجوش در دانشگاه تهران شعار«مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر شاه» سر دادند و به وسیله ماموران ساواک به شهادت رسیدند.

دریادار سیاری با اشاره به حادثه ۱۳ آبان ۱۳۵۸ عنوان کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی دانشجویان خط امام لانه جاسوسی آمریکا را اشغال کردند و با وجود اینکه آمریکا مدارک را در لانه جاسوسی معدوم کرده بود این مدارک به وسیله دانشجویان انقلابی جمع آوری شد.

وی با بیان اینکه با جمع آوری مدارک آمریکا در لانه جاسوسی مشخص شد چه برنامه‌ها و نقشه‌هایی علیه ما داشتند تصریح کرد: آنها برنامه‌هایی نامشروع علیه ملت ما دنبال می‌کردند و به دنبال پایمال کردن حق ملت ما بودند.

فرمانده نیروی راهبردی ارتش، خود برتربینی و تحصیل منافع نامشروع استکبار جهانی در سال‌های قبل از انقلاب را ناشی از حکومت طاغوت دانست و گفت: امام خمینی(ره) با حرکت بزرگ خود، انقلابی که ضد استکبار بود را به ارمغان آورد.

دریادار سیاری با بیان اینکه انقلاب ما در طول تاریخ ماهیت ضد استکباری داشته است تاکید کرد: استکبار جهانی متوجه شد با پیروزی انقلاب منافع آن در خطر است و جایگاهی در ایران نخواهد داشت.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه استکبار جهانی سعی کرد از طریق سفارتخانه‌های کشورهای وابسته، به انقلاب ما نفوذ کند بیان کرد: استکبار همواره به‌دنبال این بوده است که مسیر انقلاب را تغییر دهد و از پیشرفت آن جلوگیری کند.

وی ایجاد اختلافات قومی و مذهبی را نخستین اقدام استکبار جهانی برای تغییر مسیر انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: استکبار فکر می‌کرد با ایجاد اختلافات قومی و مذهبی در برخی از نقاط کشور می‌تواند انقلاب را شکست دهد.

دریادار سیاری با بیان اینکه استکبار جهانی همواره به علت حضور ملت قهرمان و همیشه در صحنه ایران ناموفق و شکست خورده بوده است خاطرنشان کرد: ملت آگاه و همیشه در صحنه ایران از دسیسه‌های دشمن آگاه بود و توانست دشمن را در رسیدن به هدفش ناکام سازد.

وی ترور شخصیت‌های انقلابی را دومین اقدام استکبار جهانی برای شکست دادن انقلاب اسلامی عنوان و بیان کرد: استکبار با ترور شخصیت‌های برجسته وانقلابی سعی می‌کرد از رشد انقلاب جلوگیری کند تا بتواند دوباره به کشور ما برگردد و منافع نامشروع خود را دنبال کند.

فرمانده نداجا جنگ تحمیلی را اقدام سوم استکبار جهانی علیه انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: آنها ۸ سال جنگ را علیه ما تحمیل کردند و همه اطلاعات و تجهیزات را بر علیه ما در اختیار صدام قرار دادند و او  را وادار کردند از مرزهای هوایی, زمینی و دریایی به کشور ما حمله کند.

دریادار سیاری با بیان اینکه دوران ۸ سال دفاع مقدس را با موفقیت پشت سر گذاشتیم اظهار داشت: عملیات‌های مختلفی را در زمین, هوا و دریا انجام دادیم و ۲۵۰ هزار شهید تقدیم کردیم و ثابت کردیم ملتی زنده و بیدار هستیم.

فرمانده نداجا با تاکید بر اینکه باید قدر انقلاب را بدانیم و مسیر ما ضد مسیر استکبار است اظهار کرد: اجازه نمی‌دهیم کسی خودش را نسبت به ما برتر بداند و اجازه نمی‌دهیم استکبار دوباره به کشور ما برگردد.

وی با بیان اینکه تحریم‌ها فقط مربوط به چند سال اخیر نبوده است تصریح کرد: استکبار از ۲۲ بهمن ۵۷ تحریم‌ها را علیه ما شروع کرده است و تمام تلاش خود را می‌کند بتواند از طریق فشار اقتصادی مردم را نسبت به انقلاب بدبین کند و هیچگاه از راه تحریم و فشار اقتصادی بر ما سلطه نخواهد کرد.

دریادار سیاری ملت ایران را ملت رمضان, محرم و عاشورا عنوان کرد و گفت: با تکیه بر جوانان کشور می‌توانیم بر تحریم‌ها غلبه کنیم و پیشرفت‌های علمی و صنعتی ایران نشان دهنده این است.

وی با بیان اینکه استکبار جهانی تهاجم فرهنگی را علیه ما شروع کرده است اظهار کرد: آمریکا با شبیخون فرهنگی تلاش می‌کند به فرهنگ ما آسیب برساند و هدف اصلی دشمن شکست و تغییر مسیر انقلاب است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه آمریکا هیج وقت موفق نخواهد شد تاکید کرد: ملت ما ملتی آگاه و دانا است و فرهنگی غنی دارد.

دریادار سیاری با بیان اینکه استکبار جهانی جنگ نرم را علیه ما به راه انداخته است بیان کرد: هدف استکبار از جنگ نرم این است که بتواند بر افکار جوانان ما مسلط شود ولی ملت ما ملتی هوشیار و بیدار است و اجازه نمی‌دهد استکبار از طریق جنگ نرم آسیبی به انقلاب وارد کند.

وی حکومتی مبتنی بر عقل وعدالت را شعار انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: هیچ انسانی حاضر نمی‌شود زیر سلطه دیگران زندگی کند و مبارزه با استکبار یک وظیفه است و موجب آگاهی و سربلندی می‌شود.

فرمانده نیروی راهبردی ارتش با بیان اینکه باید آگاه, هوشیار و دشمن شناس باشیم اظهار کرد: باید از نقشه‌های استکبار آگاهی داشته باشیم و ولایتمدار و با بصیرت باشیم.

دریادار سیاری با بیان اینکه باید حق را از باطل تشخیص دهیم خاطرنشان کرد: باید در زیر سایه ولایت قرار بگیریم و ولایتمدار باشیم و با حضور در صحنه‌ها پشتیبانی خود را از انقلاب اعلام کنیم.

وی با بیان اینکه استکبار جهانی بداند انقلاب شکست ناپذیر است تاکید کرد: با حضور در این مراسم‌ها ثابت می‌کنیم انقلاب اسلامی آسیب پذیر نیست و مسیر خود را مقتدرانه ادامه می‌دهد . تسنیم

انتهای پیام/083458

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اخبار ویژه
خواندن کد خبر: 11826

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی