امروز: دوشنبه 28 خرداد 1397 برابر با 18 جون 2018

رئیس جمهور دی ماه به استان گیلان سفر می‌کند/ا افتتاح موج‌شکن‌های مجتمع بندری کاسپین در دی ماه امسال

  • سه شنبه, 23 آذر 1395
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

مشاور ارشد رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد از حضور رئیس جمهور در استان گیلان و منطقه آزاد انزلی برای افتتاح موج‌شکن‌های مجتمع بندری کاسپین در دی ماه امسال خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس اکبر ترکان ظهر امروز در جریان بازدید از موج‌شکن‌های جدید منطقه آزاد انزلی اظهار داشت: برخی‌ها معتقدند بخشی از صنایع کشور که در وضعیت راکد و متوقف هستند به سرمایه در گردش نیاز دارند اگر چه این کار لازمی است اما کافی نیست.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور افزود: برخی از صنایع کشور از نظر تکنولوژی عقب هستند و برخی نیز بازار خوبی ندارند بنابراین سرمایه در گردش علاوه بر اینکه راه حل نیست ممکن است باعث اتلاف منابع شود.

وی با تاکید بر اهمیت بروزرسانی تکنولوژی در تاسیسات کارخانه‌ها تصریح کرد: در منطقه آزاد انزلی کوشش بر این بوده که برخی از صنایع و تکنولوژی‌های کهنه رها شود و برای واحدهای جدید تاسیسات بخرند تا تکنولوژی آنها به‌روز شود.

ترکان گفت: امروز در منطقه آزاد انزلی از واحد تولیدی مواد پاک کننده، کارخانه تاسیسات الکترونیکی و خط تولید چاپگرهای صنعتی که با فناوری نانو کار می‌کنند و کارخانه چینی اوپال که چینی خام را طرح می‌زند و به بازار عرضه می‌کند بازدید کردیم.

مشاور ارشد رئیس جمهور اعلام کرد: مسیری که برای به روزرسانی تکنولوژی‌های کهنه گشوده شده یک مسیر درست است و ما باید تکنولوژی‌هایی که عمر آنها گذشته را به تکنولوژی روز تبدیل کنیم.

وی با اشاره به نقش فعال منطقه آزاد انزلی در حمایت از واحدهای صنعتی خاطرنشان کرد: این منطقه تا به حال 48 واحد تولیدی راکد را به سمت اصلاح و بهبود برده است که در بعضی از آنها خط تولید کاملاً عوض شده است.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور افزود: 15 دی ماه عرشه یک پست از  اسکله موج‌شکن غربی منطقه تمام خواهد شد و بعد از این سفر با اطمینان و با افتخار از  رئیس جمهور برای افتتاح این اسکله‌ها دعوت می‌کنم.

وی با اشاره به افزوده شدن مناطق آزاد جدید به نقاط مختلف کشور تصریح کرد: قانونی باید تصویب شود که لایحه آن تقدیم مجلس شده است و بر اساس آن 7 منطقه به مناطق آزاد کشور اضافه می‌شود.

مشاور ارشد رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور از حضور رئیس جمهور در استان گیلان و منطقه آزاد انزلی برای افتتاح موج‌شکن‌های مجتمع بندری کاسپین در دی ماه امسال خبر داد.تسنیم

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اخبار ویژه
خواندن کد خبر: 12214

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی