امروز: سه شنبه 14 مرداد 1399 برابر با 04 آگوست 2020

انتخاب گزینشی خبرنگاران توسط ستاد تبلیغاتی حسن روحانی/ ورود خبرنگاران ممنوع!

  • شنبه, 09 ارديبهشت 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

تیم رسانه‌ای حسن روحانی که محدودیت حضور برخی رسانه‌های غیر همسو را در برنامه‌های حسن روحانی کلید زده است، خبرنگاران و عکاسان رسانه‌های منتقد را از حضور در برنامه های سفر استانی رئیس جمهور به کرمان حذف کرده است.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، حسن روحانی رئیس دولت یازدهم امروز برای دومین بار در پوشش سفر استانی اما برای تبلیغات به استان کرمان سفر می کند و در سالن تلاش شهر کرمان با مردم دیدار می کند، این در حالی است که شنیده ها حاکی از این است مسئولان برگزاری این جلسه، فقط  از رسانه های خاص و همسو با دولت برای حضور در این جلسه دعوت کرده اند.

امروزه بسیاری از دولت‌ها از ابزار قدرتمند رسانه به عنوان پلی برای ارتباط با توده مردم و آگاه‌سازی افکار عمومی از برنامه‌ها و فعالیت‌هایشان استفاده می کنند و در این مسیر حتی از ظرفیت رسانه‌های منتقد نیز غافل نمی شوند ولی تیم رسانه‌ای حسن روحانی در کرمان که محدودیت حضور برخی رسانه‌های غیر همسو را در برنامه‌های حسن روحانی کلید زده است، خبرنگاران و عکاسان رسانه‌های منتقد را از حضور در برنامه های سفر استانی رئیس جمهور به کرمان حذف کرده است.

سفر رئیس جمهور به کرمان یک سفر تبلیغاتی است و به استانداری مربوط نمی شود

برای جویا شدن دلیل حذف برخی از رسانه ها در برنامه های رئیس جمهور در کرمان با روابط عمومی استانداری کرمان گفت و گویی داشتیم که ایشان هم ضمن اظهار بی اطلاعی از این روند بیان کرد: سفر رئیس جمهور به کرمان یک سفر تبلیغاتی است که به استانداری مربوط نمی شود.

وی افزود: لذا اگر کسی پیگیر کارت و حضور در برنامه های انتخاباتی روحانی است باید با رئیس ستاد انتخاباتی روحانی در کرمان صحبت کند.

ما هیچ مسئولیتی در ستاد انتخاباتی روحانی نداریم

طبق اظهارات مسئول روابط عمومی استانداری کرمان، رئیس خانه مطبوعات شهر کرمان مسئول دعوت از رسانه ها و صدور کارت برای آن ها برای حضور در برنامه های رئیس جمهور می باشد به همین دلیل سعی کردیم با ایشان ارتباط برقرار کنیم و ماجرا را از زبان ایشان پیگیری کینم.

بعد از برقراری تماس با مسئول ارتباط خبرنگاران به جهت پوشش خبری سفر انتخاباتی حسن روحانی همسر ایشان که به بهانه حضور آقای نژاد حیدری در برنامه رئیس جمهور، تلفن او را پاسخ داد، در همین رابطه به خبرنگار ما گفت:  ما مسئولیتی در این زمینه نداریم و فقط شب گذشته ساعت ۱۲ لیستی را اختیار ما قرار دادند تا به واسطه آشنایی همسرم با خبرنگاران، خبرنگاران بتوانند کارت خود را دریافت کنند.

وی ادامه داد: آقای نژاد حیدری نه مسئولیتی در سفر آقای روحانی به کرمان دارند و نه در ستاد آقای روحانی نقشی داشتند فقط دوستانه این کار را انجام می دهند و ما هم مثل شما از نحوه و چگونگی انتخاب خبرنگاران بی اطلاع هستیم .

جالب اینجاست کی بود کی بود، من نبودم های آقای روحانی نیز به ستاد انتخاباتی ایشان هم سرایت کرده است و هیچ کسی پاسخگوی رسانه ها نیست و حتی آنها در کرمان برای فرار از پاسخگویی به رسانه ها، کلا ارتباط خود با ستاد تبلیغاتی روحانی را انکار می کند.

این در حالی است که حسن روحانی در جریان تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری یازدهم، دولت خود را دولت “پاسخگو” معرفی کرد و همین موضوع امیدی را در دل اصحاب رسانه ایجاد کرد که دولت تدبیر و امید حامی جریان آزاد اطلاع‌رسانی خواهد بود اما این برخورد های گزینشی و عدم تعامل با رسانه های منتقد، کم تحمل بودن تیم رسانه ای دولت در برابر انتقادات را نشان می‌دهد.آرمان کرمان

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اخبار ویژه
خواندن کد خبر: 13710

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی