امروز: شنبه 30 تیر 1397 برابر با 21 جولای 2018

طرح نمایندگان برای نظارت بر اموال مسئولان

  • سه شنبه, 11 مهر 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم
رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس از بررسی طرح نمایندگان برای نظارت بر اموال مسئولان کشوری و لشکری در این کمیسیون خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری رشت پرس رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس از بررسی طرح نمایندگان برای نظارت بر اموال مسئولان کشوری و لشکری در این کمیسیون خبر داد. 
الله یار ملکشاهی رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی از ارجاع طرح برخی از نمایندگان درباره اجرای اصل 49 قانون اساسی به کمیسیون متبوعش خبر داد و گفت: طراحان این طرح معتقدند تاکنون این اصل قانون اساسی در موارد خاصی همچون رسیدگی به اموال مسئولان و یا اموال مسئولان در رژیم گذشته مختص شده است.
وی ادامه داد: نمایندگان با طرح این موضوع و ارائه مستندات خود در پی این هستند که اصل 49 قانون اساسی به گونه ای اجرا شود که به تعیین تکلیف همه اموال که از راه نا مشروع به دست آمده بپردازد.
رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس به قانون نظارت مالی بر اموال که در سال گذشته به تصویب مجمع تشخیص مصلحت نظام رسید اشاره کرد و افزود: مسئولانی که در این قانون احصا شده اند مانند نمایندگان مجلس، اعضای شوراهای شهر و روستا، وزرا، استانداران و شهرداران و همچنین مسئولان ارشد نظامی و انتظامی باید ابتدای شروع به کار اموال خود را به قوه قضائیه معرفی کنند و پس از پایان خدمت نیز اموال آنها باید مورد بررسی قرار گیرد.

ملک شاهی ادامه داد: براساس قانون مصوب مجلس و مجمع تشخیص مصلحت نظام، در صورتی که قوه قضائیه مشاهده کند اموال مسئولی به صورت غیرمتعارف افزایش یافته باید اقداماتی  انجام دهد، اما در قانون وضع شده ضمانت اجرا ضعیف است و در همین زمینه برای بالا بردن ضریب اجرایی نمایندگان طرحی را به مجلس ارائه کرده اند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اخبار ویژه
خواندن کد خبر: 15478

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی