امروز: سه شنبه 03 مهر 1397 برابر با 25 سبتامبر 2018

متاسفانه دولتی‌ها فقط در حرف از تولید داخلی حمایت می‌کنند

  • یکشنبه, 05 آذر 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از واردات بی‌رویه برنج گفت: متاسفانه دولتی‌ها همیشه شوق واردات داشته‌اند و فقط در حرف از تولید داخلی حمایت می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، جبار کوچکی‌نژاد اظهار داشت:متاسفانه مدیران و مسئولان همواره اشتیاق واردات داشته‌اند و با اینکه در سیاست‌گذاری‌های خود از تولید داخلی حمایت می‌کنند اما عملاً شاهد تناقض حرف با عمل آن ها هستیم.

وی گفت: متاسفانه افکار و اندیشه‌ دلالان روی مسئولان و مدیران تاثیر زیادی داشته و گرنه این شوق عجیب را برای واردات بی‌رویه آن هم نه فقط برای برنج بلکه در سایر بخش‌های دیگر که سود سرشاری را نصیب دلالان و برخی افراد خاص می‌کند، چگونه می‌توان توجیه کرد.

کوچکی‌نژاد با بیان اینکه بر اساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی باید از تولید داخلی در کشور حمایت شود، بیان داشت: اکنون سئوال این است آسیب‌هایی که به تولید‌کنندگان به‌ویژه کشاورزان و برنجکاران شمالی بر اثر واردات بی‌رویه وارد شده حرکت در این مسیر بوده است.

نماینده مردم رشت در مجلس عنوان کرد: میزان تولید داخلی برنج در کشور 2 میلیون و400 هزار تن است و تقریباً می‌توان گفت که  قادر به تامین نیاز بازار داخلی هستیم اما آنچه که تاکنون شاهد آن بوده‌ایم واردات بی‌رویه یک میلیون و 200 هزار تن برنج به کشور بوده است.

وی افزود: تاکنون جلسات متعددی با وزیر جهاد کشاورزی برای بررسی این مشکل برگزار کرده‌ایم اما آنچه که تاکنون شاهد آن بوده‌ایم حاکی از ناتوانی وزارت جهاد کشاورزی و دخالت‌های بیش از حد وزارت صنعت، معدن و تجارت در ایجاد اختلال در تنظیم بازار برنج بوده است.

کوچکی‌نژاد به مشکلات چای کشور نیز اشاره کرد و اظهار داشت: یارانه‌ای که اکنون به صنعت چای اختصاص داده می‌شود به هیچ وجه قابل مقایسه با برنج نیست و سوء مدیریت‌ آن چیزی است که در کشور با آن مواجه هستیم.

نماینده مردم رشت در مجلس ابراز داشت: سیاست‌های غلط، همواره چای را با بحران مواجه کرده است به‌طوری که تاکنون ارزیابی دقیق و جدی درباره مشکل اصلی آن انجام نگرفته و  مشخص نیست چه عامل یا عواملی در بروز این نابسامانی‌ها در صنعت چای دخیل هستند.

وی افزود: عدم اعمال مدیریت صحیح و اصولی باعث شده تا همیشه چای کار از دولت طلبکار و دولت نیز همچنان بدهکار چای کاران باقی بماند و اگر تدبیری در این باره اندیشیده نشود مافیای چای نیز از فرصت استفاده کرده و  20 هزار تن تولید چای داخلی را به نفع خود از بین می‌برد.
انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اخبار ویژه
خواندن کد خبر: 16054

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


نظر سنجی

آیا با انتخاب شهردار غیر بومی رشت توسط شورای شهر موافقید؟

همایش

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی