امروز: شنبه 24 آذر 1397 برابر با 15 دسامبر 2018

متاسفانه دولتی‌ها فقط در حرف از تولید داخلی حمایت می‌کنند

  • یکشنبه, 05 آذر 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از واردات بی‌رویه برنج گفت: متاسفانه دولتی‌ها همیشه شوق واردات داشته‌اند و فقط در حرف از تولید داخلی حمایت می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، جبار کوچکی‌نژاد اظهار داشت:متاسفانه مدیران و مسئولان همواره اشتیاق واردات داشته‌اند و با اینکه در سیاست‌گذاری‌های خود از تولید داخلی حمایت می‌کنند اما عملاً شاهد تناقض حرف با عمل آن ها هستیم.

وی گفت: متاسفانه افکار و اندیشه‌ دلالان روی مسئولان و مدیران تاثیر زیادی داشته و گرنه این شوق عجیب را برای واردات بی‌رویه آن هم نه فقط برای برنج بلکه در سایر بخش‌های دیگر که سود سرشاری را نصیب دلالان و برخی افراد خاص می‌کند، چگونه می‌توان توجیه کرد.

کوچکی‌نژاد با بیان اینکه بر اساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی باید از تولید داخلی در کشور حمایت شود، بیان داشت: اکنون سئوال این است آسیب‌هایی که به تولید‌کنندگان به‌ویژه کشاورزان و برنجکاران شمالی بر اثر واردات بی‌رویه وارد شده حرکت در این مسیر بوده است.

نماینده مردم رشت در مجلس عنوان کرد: میزان تولید داخلی برنج در کشور 2 میلیون و400 هزار تن است و تقریباً می‌توان گفت که  قادر به تامین نیاز بازار داخلی هستیم اما آنچه که تاکنون شاهد آن بوده‌ایم واردات بی‌رویه یک میلیون و 200 هزار تن برنج به کشور بوده است.

وی افزود: تاکنون جلسات متعددی با وزیر جهاد کشاورزی برای بررسی این مشکل برگزار کرده‌ایم اما آنچه که تاکنون شاهد آن بوده‌ایم حاکی از ناتوانی وزارت جهاد کشاورزی و دخالت‌های بیش از حد وزارت صنعت، معدن و تجارت در ایجاد اختلال در تنظیم بازار برنج بوده است.

کوچکی‌نژاد به مشکلات چای کشور نیز اشاره کرد و اظهار داشت: یارانه‌ای که اکنون به صنعت چای اختصاص داده می‌شود به هیچ وجه قابل مقایسه با برنج نیست و سوء مدیریت‌ آن چیزی است که در کشور با آن مواجه هستیم.

نماینده مردم رشت در مجلس ابراز داشت: سیاست‌های غلط، همواره چای را با بحران مواجه کرده است به‌طوری که تاکنون ارزیابی دقیق و جدی درباره مشکل اصلی آن انجام نگرفته و  مشخص نیست چه عامل یا عواملی در بروز این نابسامانی‌ها در صنعت چای دخیل هستند.

وی افزود: عدم اعمال مدیریت صحیح و اصولی باعث شده تا همیشه چای کار از دولت طلبکار و دولت نیز همچنان بدهکار چای کاران باقی بماند و اگر تدبیری در این باره اندیشیده نشود مافیای چای نیز از فرصت استفاده کرده و  20 هزار تن تولید چای داخلی را به نفع خود از بین می‌برد.
انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اخبار ویژه
خواندن کد خبر: 16054

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی