امروز: جمعه 04 مهر 1399 برابر با 25 سبتامبر 2020

خانم ابتکار! جایتان را با وزیر بهداشت عوض کرده‌اید؟!

  • پنج شنبه, 23 بهمن 1393
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس هوای آلوده و گردوغبار خوزستان روزهای متوالی است نفس شهروندان خوزستانی را به یغما برده و البته به‌هیچ‌عنوان این لشکر خاکی نتوانسته است که غیرت مردمان غیور دیار خوزستان را به یغما ببرد.

مردم همیشه در صحنه و صبور و بردبار خوزستان امروز در مهم‌ترین عرصه بروز ارادت و پایداری خود بر اصول نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با ایثاری مثال‌زدنی خود را به خیابان‌ها و مسیرهای راهپیمایی ۲۲ بهمن‌ماه رساندند تا به دشمنان ملت آزاده ایران اثبات کنند که همچنان با گردوخاک و هوای آلوده و حتی با نفس‌های در سینه به شماره افتاده پای جاودانگی آرمان‌های بلند کشور خود ایستاده‌اند.

این حماسه‌آفرینی مجدد مردم خوزستان اما برای برخی مسئولین کشور هم مایه عبرت شد.

همان‌طور که همه می‌دانند و سال‌هاست که از آن می‌گذرد اینکه برای محافظت از زیست مردم کشور سازمان محیط‌زیست تشکیل شده و خلاصه آن یک نفر مسئول این سازمان عریض و طویل است.

درحالی‌که مردم خوزستان از طریق شبکه‌های اجتماعی و در آخر از طریق صداوسیما اعتراض خود را نسبت به این وضعیت آب و هوایی و گردوخاک نفس‌گیر در خوزستان ابراز داشتند دولت محترم به‌جای رئیس سازمان محیط‌زیست کشور خانم ابتکار، آقای هاشمی وزیر بهداشت و درمان رو برای رسیدگی به خوزستان فرستاد.

اینکه چرا خانم ابتکار به خوزستان نرفت و پرواز ایشان لغو شد اما پرواز آقای وزیر بهداشت لغو نشد به ما نیز مربوط نمی‌شود اما نکته قابل تأمل اینجاست که مردم ایران البته بعد از جامعه بزرگوار و باغیرت خوزستان نگرانی جدیدی پیداکرده‌اند.

نگرانی از این حیث که نکند از این به بعد کارهای  وزرای دولت را باید به‌صورت ضربدری از یک وزیر دیگر پیگیری کرد. به طور مثال اکنون‌که وزیر بهداشت به خوزستان رفته تا به مشکلات آب‌وهوای این استان و موضوع ریزگردها رسیدگی کند می‌توان انتظار داشت تا خانم ابتکار هم اگرچه در کسوت یک وزیر نیستند اما به صورت متقابل به بیمارستان‌ها بروند و از به سرکشی از وضعیت درمانی و بهداشتی بپردازند. یا حتی می‌توان به مورد دیگری هم اشاره کرد که شاید ازاین‌پس به‌جای آقای نوبخت سخنگوی دولت وزیر محترم صنعت به سخنگویی بپردازند و آقای نوبخت هم مجبور باشند تا به‌صورت ضربدری به وزارت صنعت معدن و تجارت رفته و امور زیرمجموعه ایشان را پیگیری کند و دیگر دوستان کابینه اعتدال نیز به همین منوال...

البته اینکه رئیس‌جمهور محترم چه تدبیری در راستای شعار دولت تدبیر و امید داشته که وزیر بهداشت را بجای رئیس سازمان حفاظت از محیط‌زیست مأمور آب‌وهوای خوزستان می‌کند بر ما مشخص نیست اما ذهن مخاطبان و مردم خوزستان هنوز هم درگیر این مسئله است که چرا خانم مسئول با آن‌همه گزارش‌های عملکردی مثبت و خوش آب و رنگ از پس مشکلات دیرینه خوزستان برنیامده و با تمام این مشکلات از موفقیت‌های بزرگ سازمان محیط‌زیست سخن به میان می‌آورد.

لغو سفر خانم ابتکار به خوزستان و عدم حضور ایشان و پیگیری مسائل خوزستان از خوش آب و هواترین نقطه تهران همچنان تداعی‌کننده این نکته است که خون بعضی‌ها تا چه اندازه می‌تواند رنگین‌تر از بقیه مردم باشد؟خبرگزاری دانشجو

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اخبار ویژه
خواندن کد خبر: 1638

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی