امروز: پنج شنبه 27 تیر 1398 برابر با 17 جولای 2019

  • /images/banners/Special.png
عدم همراهی برخی مدیران با سیاستهای اشتغال فراگیر نگران کننده است/جهت‌دهی درست سیاست‌ها و برنامه‌های اشتغال فراگیر در شهرستان‌ها

  • پنج شنبه, 14 دی 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

صبح امروز نخستین جلسه رسمی سید محمد احمدی  فرماندار رشت با موضوع کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان و کارگزار توسعه اشتغال استان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، در این جلسه تعدادی از مدیران دستگاه‌های اجرایی و مدیران بانک‌های عامل به ارائه عملکرد و اقدامات صورت گرفته در حوزه اعطای تسهیلات اشتغال‌زایی مشاغل خانگی و تبصره 16 سازمان‌های حمایتی پرداختند.

کارگزار توسعه اشتغال استان با تشریح اقدامات صورت گرفته اخیر ذیل بسته اشتغال فراگیر اظهار کرد: امیدواریم با حضور مهندس احمدی در فرمانداری رشت بیش از گذشته شاهد فعال شدن کارگروه اشتغال شهرستان رشت باشیم.

حسین متقی طلب بابیان اینکه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان رشت به دلیل واقع‌شدن در مرکز استان و مجاورت با دستگاه‌های ستادی همواره درگذشته مورد کم‌لطفی قرارگرفته و علیرغم تلاش‌های صورت گرفته متأسفانه نتوانسته جایگاه واقعی خود را پیدا کند اظهار داشت: طبق سیاست‌های ابلاغی؛ بخش اصلی محرک اشتغال شهرستان‌ها باید در کارگروه اشتغال شهرستان‌ها تبیین شود و نتایج آن جهت تصویب نهایی به کارگروه استانی ارجاع گردد که متأسفانه تا این لحظه کمترین خروجی و هماهنگی بین بخشی در شهرستان رشت وجود داشته است.

وی در ادامه افزود: پیشنهاد می‌شود کمیته فنی اشتغال فراگیر شهرستان رشت با ریاست فرماندار محترم هرچه سریع‌تر تشکیل تا بررسی و ارزیابی اولیه طرح‌های سرمایه‌گذاری متقاضیان ذیل رسته‌ای اولویت‌دار استان در فرصت باقیمانده تا پایان سال صورت پذیرد.

کارگزار توسعه اشتغال استان ( تکاپو) در ادامه سخنان خود افزود: تاکنون هیچ پرونده‌ای از متقاضیان اشتغال فراگیر استان به بانک‌های عامل صورت نگرفته و با توجه به اهمیت موضوع باید در این خصوص اطلاع‌رسانی مؤثرتری توسط دستگاه‌های اجرایی به متقاضیان صورت گیرد.

حسین متقی طلب تصریح کرد: عزم راسخی جهت برون‌رفت از وضعیت موجود در سطوح عالی دولت و مدیران عالی استان وجود دارد ولی به دلیل برخی موانع و عدم اطلاع‌رسانی صحیح در این خصوص اقدامی صورت نگرفته است که انتظار می‌رود هرچه سریع‌تر زمینه جذب تسهیلات تخصیصی به استان در محورهای مصوب بسته اشتغال فراگیر و اشتغال روستایی صورت گیرد تا در آینده شاهد اشتغال پایدار در پیشران‌های اقتصادی استان گیلان بصورت مستقیم و غیر مستقیم باشیم.

کارگزار توسعه اشتغال استان در پایان بابیان اینکه سخت‌ترین و مهم‌ترین بخش اجرای سیاست‌های بسته اشتغال فراگیر در این بازه زمانی ، جهت‌دهی درست سیاست‌ها و برنامه‌های اشتغال فراگیر در شهرستان‌ها هست افزود: متأسفانه در مواردی عدم تمایل و همراهی برخی مدیران باسیاست‌های ابلاغی به‌وضوح مشاهده می‌گردد که این موضوع نگران‌کننده است لذا انتظار می‌رود همه مدیران شهرستان‌ها با مشارکت بیشتر و تسهیلگری در رسته‌های اولویت‌دار استان گام بردارند و از نسخه‌های پر ریسکی همچون بنگاه‌های زودبازده و پول پاشی بی‌هدف در برخی بخش‌ها خودداری نمایند.

به گزارش رشت پرس  در پایان فرماندار رشت تشکیل کمیته فنی اشتغال فراگیر شهرستان رشت را  را در دستور کار قرار داد.

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اخبار ویژه
خواندن کد خبر: 16437

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی