امروز: یکشنبه 11 خرداد 1399 برابر با 31 می 2020

امضاء تفاهمنامه همکاری سازمان منطقه آزاد انزلی و طرح ملی تکاپو در استان گیلان

  • چهارشنبه, 27 دی 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

این تفاهم‌نامه با بهره‌مندی از ظرفیت ملی رسته‌ها در چارچوب برنامه‌های ملی دبیرخانه و وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی نقش مؤثری در توسعه سیستم های کسب‌وکار منطقه‌ای و بین‌المللی ایفا خواهد کرد

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، کارگزار توسعه اشتغال استان گیلان از امضای تفاهم‌نامه همکاری باهدف حمایت از سرمایه‌گذاران و کارآفرینان با توجه به اهمیت موضوع اشتغال و سیاست‌های ابلاغی دولت در راستای کاهش بیکاری و ایجاد اشتغال پایدار در کشور بین سازمان منطقه آزاد تجاری – صنعتی انزلی و طرح ملی توسعه کسب‌وکار و اشتغال پایدار خبرداد.

حسین متقی طلب ظهر امروز با اشاره به مهم‌ترین محورهای همکاری در این تفاهم‌نامه اظهار کرد: ایجاد اشتغال فراگیر در رسته‌های اولویت‌دار ازجمله برگزاری جلسات، سمینارها و جشنواره‌های کارآفرینی و خلاقیت، توسعه دستگاه‌های کسب‌وکار و معرفی دستاوردهای مشترک، حمایت مادی و معنوی فرصت‌های شغلی شناسایی‌شده در رسته‌های اولویت‌دار طرح تکاپو از محل تسهیلات بسته اشتغال فراگیر است.

وی با اشاره به ارتقاء مشارکت اجتماعی سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی منطقه در مسیر توسعه اشتغال پایدار گفت: این مشارکت با رویکرد حمایت از اقشار آسیب‌پذیر، ارتقاء مهارت و توانمندسازی اقشار کم‌درآمد جهت بهسازی زنجیره ارزش در رسته‌های اولویت‌دار، نهادسازی و راه‌اندازی مراکز تخصصی مرتبط با رسته‌های اولویت‌دار انجام می‌شود.

کارگزار توسعه اشتغال استان گیلان با تأکید بر همکاری بخش خصوصی در این مجموعه افزود: توسعه تکنولوژی و بازاریابی، توسعه زنجیره ارزش و اتصال به زنجیره ارزش جهانی به شبکه‌های فروش و بازار جهانی باهدف توسعه حداکثر سازی ارزش‌افزوده و توسعه رقابت‌پذیری و نوآوری در بنگاه‌های کسب‌وکار از اهداف این تفاهم‌نامه هستند.

متقی طلب با تأکید بر اینکه این تفاهم‌نامه می‌تواند با رفع موانع تولید ذینفعان نقش مؤثری در توسعه کسب‌وکار داشته باشد تصریح کرد: این تفاهم‌نامه با بهره‌مندی از ظرفیت ملی رسته‌ها در چارچوب برنامه‌های ملی دبیرخانه و وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی نقش مؤثری در توسعه سیستم های کسب‌وکار منطقه‌ای و بین‌المللی ایفا خواهد کرد.

به گزارش فارس، منطقه آزاد انزلی با جمعیتی بالغ‌بر 31 هزار نفر و 28 روستا به‌عنوان یکی از مهم‌ترین پهنه‌های جغرافیایی و فعال اقتصادی در کشور محسوب می‌شود که می‌توان با برنامه‌ریزی درست و با نگاه ملی و منطقه‌ای به‌عنوان مهم‌ترین حلقه زنجیره ارزش رسته‌های اولویت‌دار در استان و کشور به شمار رود.فارس

گزارش تصویری

انتهای پیام/083458

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اخبار ویژه
خواندن کد خبر: 16577

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی