امروز: سه شنبه 11 آذر 1399 برابر با 01 دسامبر 2020

اقدامات تامل برانگیز دستگاه های اجرایی شهرستان رشت در اجرای سیاست های اشتغال دولت

  • دوشنبه, 25 تیر 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

کارگزار توسعه اشتغال برنامه‌های اجرایی طرح تکاپو در استان گیلان گفت: برخی دستگا‌های اجرایی تلاش می‌کنند تا متقاضیان طرح تکاپو را به سمت تفاهم‌نامه‌‌های وزارتخانه متبوع خود سوق دهند که این امر نوعی خودزنی است.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس حسین متقی‌طلب در جلسه کارگروه اشتغال و توسعه سرمایه‌گذاری شهرستان رشت در فرمانداری این شهرستان اظهار داشت: دستگاه‌های اجرایی شهرستان در مقابل اجرای طرح تکاپو واکنش تدافعی دارند.

کارگزار توسعه اشتغال برنامه‌های اجرایی طرح تکاپو در استان گیلان عملکرد دستگاه‌های اجرایی شهرستان رشت در راستای اجرای این طرح‌ها را نامناسب دانست و افزود: برخی دستگا‌های اجرایی بدون ارائه مشاوره به متقاضیان و یا مشورت با کمیته فنی پرونده آن‌ها را رد می‌کنند.

متقی‌طلب با اعلام اینکه تاکنون 138 پرونده در حوزه اشتغال روستایی به مبلغ 38 میلیارد تومان به بانک‌ها ارجاع شده است تصریح کرد: اگر تمام این پرونده‌ها تسهیلات دریافت کنند فقط 32 درصد از سهم شهرستان رشت را پوشش می‌دهند‌.

وی با بیان اینکه از 138 پرونده ارائه شده به بانک‌ها فقط 17 پرونده به مبلغ 800 میلیون تومان مصوب شده است خاطرنشان کرد: مابقی پرونده‌ها در اختیار بانک‌ها مانده و درباره آن‌ها اظهارنظری نمی‌شود‌.

کارگزار توسعه اشتغال برنامه‌های اجرایی طرح تکاپو در استان گیلان عنوان داشت: برخی دستگا‌های اجرایی تلاش می‌کنند تا متقاضیان طرح تکاپو را به سمت تفاهم‌نامه‌‌های وزارتخانه متبوع خود سوق دهند که این امر نوعی خودزنی است.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان رشت نیز در این جلسه با اعلام اینکه 98 پرونده در راستای اجرای طرح تکاپو در این اداره مصوب شده است گفت: از این میان 11 پرونده مربوط به اشتغال فراگیر و 87 پرونده مربوط به اشتغال روستایی است.

گودرز کمال‌پور با بیان اینکه از مجموع پرونده‌های مصوب شده در اداره جهاد کشاورزی شهرستان رشت37 پرونده در شعب سرپرستی بانک‌ها قرار گرفته و مابقی برای دریافت تسهیلات معرفی شده افزود: علت معرفی سایر پرونده‌ها توسط شعب سرپرستی معلوم نیست.تسنیم

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اخبار ویژه
خواندن کد خبر: 18232

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی