امروز: جمعه 03 بهمن 1399 برابر با 22 ژانویه 2021

  • گزارشی از عملکرد کمیسیون های شورای پنجم؛
کارت قرمز به کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورا/ وقتی معضل ترافیک شهر رشت اولویت نیست!

  • سه شنبه, 15 مرداد 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

اختصاصی/خیابان‌های به هم گره خورده، سیاست‌های نادرست شهرسازی، چاله و چوله های جاده ای  و ایجاد معضلی به نام ترافیک  که باری بر دوش شهروندان است  را می توان ماحصل برگزاری سه جلسه در سال از ریاست کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورا بر شمرد.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس پنجمین دوره شورای شهر رشت پنج کمیسیون بهداشت و محیط زیست و خدمات شهری، کمیسیون فرهنگی و اجتماعی، کمیسیون عمران و توسعه شهری، کمیسیون برنامه و بودجه و حقوقی و کمیسیون حمل و نقل و ترافیک در پایان دومین سال فعالیت خود در شهررشت و در آستانه ی  انتخاب هیئت رئیسه جدید و به تبع آن روسای کمیسیون‌های تخصصی برای سال کاری جدید است، کمیسیون‌هایی که هر یک موظف به بررسی طرح‌ها و لوایح ارسالی شهرداری و سپس تصویب آن در صحن شورا هستند.

این کمیسیون‌ها که بازوی اجرایی شورا در نظارت بر عملکرد شهرداری هستند باید با برگزاری جلسات مختلف از ایده‌ها و نظرات کارشناسی و تجربه شده در سایر شهرها بهره گرفته تا شهر را به نقطه مطلوب برسانند.

کمیسیون حمل و نقل و ترافیک یکی از مهمترین این کمیسیون‌هاست که عملکرد آن را می‌توان از وضعیت ترافیک شهر رشت سنجید.

خیابان‌های به هم گره خورده، سیاست‌های نادرست شهرسازی، چاله و چوله های جاده ای  و ایجاد معضلی به نام ترافیک  که باری بر دوش شهروندان است  را می توان ماحصل برگزاری سه جلسه در سال از ریاست کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورا بر شمرد.

رفع معضل ترافیک در حالی یکی از مهمترین مطالبات رشتوندان از مدیریت شهری است که این کمیسیون در 6 ماهه نخست سال جاری تنها سه جلسه تشکیل داده و ریاست این کمیسیون که خود گزینه تصدی پست شهرداری بوده توجه چندانی به معضلات شهروندان در حوزه ترافیک و حمل و نقل ندارد!

در حالی که این کمیسیون در سال 97 بالغ بر 35 جلسه به ریاست حاجی پور برگزار کرده که نشان از دغدغه‌مندی این عضو شورا در ایجاد طیب خاطر برای شهروندانش است بررسی 25 نامه، طرح 16 نامه در صحن، بررسی 14لایحه و یک طرح از عملکرد این کمیسیون در سال گذشته است که انتظار می رفت با ریاست عضو جوان شورا بر کمیسون نه تنها تداوم یابد بلکه طرح ها و لوایح بیشتری به تصویب برسد اما...

تمام لوایح مربوط به حمل و نقل و ترافیک که معضل امروز شهر رشت بوده به گونه‌ای که حتی کوچه های این شهر را به پارکینگ مبدل کرده بخاطر عدم برگزاری جلسات منظم، معلق مانده و نیازمند عزمی جدی است که گویا ریاست کمیسیون را اهتمامی بر آن نیست.

 احداث خیابان‌های جدید، کمربندی دور شهر، افزایش پارکینگ به‌خصوص در مرکز شهر، بازگشایی مسیر، تجهیز ناوگان حمل و نقل، مشکلات تاکسی‌ها، ایستگاه‌های اتوبوس و مباحث مربوط  به تراموا همه و همه مربوط به حوزه  مهم ترافیکی است حال  چگونه می‌توان تنها با برگزاری سه جلسه در سال برای رفع  معضلات ترافیکی شهر در جهت براقراری آرامش روانی برای شهروندان گام برداشت.

برگزاری سه جلسه در سال یعنی عدم تعهد و مسئولیت پذیری ؛ حال باید پرسید چرا کسی که انگیزه کافی در این حوزه ندارد ریاست کمیسیونی را بر عهده می گیرد که تاثیری مستقیم در سیمای شهری دارد؟

گفتنی است، رشت پرس آمادگی انتشار پاسخ ریاست این کمیسون شورا را دارد.

انتهای پیام/083451

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اخبار ویژه
خواندن کد خبر: 21582

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی