امروز: چهارشنبه 12 آذر 1399 برابر با 02 دسامبر 2020

  • اندر احوالات مجتمع فرهنگی مرکز شهر؛
ناامنی فرهنگی در پیاده راه فرهنگی شهر رشت!

  • سه شنبه, 12 شهریور 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

اختصاصی/همه خود را به خواب زده اند خوابی که شاید دیر بیدار شدنش تبعات سنگینی را برای جامعه ی فرهنگی ما رقم بزند و این روزها ما در کانون فرهنگی مرکز شهر که تنها نام و لباس فرهنگ را به دوش می‌کشد شاهد معضل بزرگ بی فرهنگی هستیم.

به گزارش پایگاه خبر ی رشت پرس یکی از مراکز فرهنگی ما که این روزها به واسطه تجمع جوانان ما در اطراف آن کانون ضد فرهنگ محسوب می شود مجتمع خاتم الانبیاء در رشت می باشد مرکزی که سرآغاز نهادینه کردن فرهنگ شهر ما می باشد.

آری اطراف مجتمع فرهنگی خاتم الانبیا این روزها به واسطه غفلت مسئولین ذیربط به یک معضل جدی ضد فرهنگی تبدیل ه شده است.

امروزه با گذر از اطراف خاتم الانبیاء می توان به راحتی پی برد که در اطراف مجتمع فرهنگی جوانانی حضور دارند که این مکان را عرصه ی برای تفریح و تخلیه ی هیجانات خود تبدیل کرده اند تفریحاتی که هم برای خود جوانان از هر سن و جنسی و هم افرادی که در این مسیر رفت و آمد می کنند مشکلات و خطرات زیادی را به همراه دارد.

آری حضور جوانان ما در این مکان با شکل و ظاهری متفاوت ، طراحی نقش و نگار های عجیب بدن ، ژست هایی متفاوت در راه رفتن و به ویژه به کار بردن واژگان خاص دختران و پسران جوان در کلام هایشان توجه هر رهگذری را به خود جلب می نماید و این رفتارهای نابهنجار در جوار یک مجتمع فرهنگی که خود کانون تماشا قراردادن فرهنگ شهر رشت است می تواند پیامدهای بدی را برای جوانان ما رقم بزند.

نا امنی فرهنگی در پیاده راه فرهنگی منتهی به مجتمع خاتم الانبیا وتعاملات زیاد جوانان با یکدیگر در این محیط باعث شده هرگونه روابط دختر و پسر  امری بسیار طبیعی به حساب آید و به دلیل تاثیر پذیری که در این سن برایشان وجود دارد باعث می شود که مسایل جدیدی را تجربه کرده مسایلی که با فرهنگ خانوادگی ما سازگاری نداشته و ندارد.

حال چه کسی باید پاسخگوی این ولنگاری فرزندان شهرمان باشد و معلوم نیست مرز‌های مکان های فرهنگی و هنری ما دست چه کسی و یا کسانی است؟! آیا براستی واقعیت پیاده راه فرهنگی ما همین است؟ مکانی را که روزی با هدف جذب توریست و به واسطه حضور  گردشگر  راهی برای تبادل و اعتلای فرهنگ شهر رشت افتتاح شد امروزه شاهد برپایی حرکات بی فرهنگی محض است و اعتبار فرهنگی خاصی را به عنوان میزبان برای گردشگران ما رقم نخواهد زد و این تنها با یک ارزیابی ساده از وضعیت موجود در پیاده راه فرهنگی شهر رشت  به دست خواهد آمد.

ماجرای پیاده راه فرهنگی شهر رشت به ویژه حوالی مجتمع فرهنگی خاتم الانبیاء نشانی از فرهنگی دارد که مدیریت آن به بن بست رسیده و مدیران آن، ناتوان در اداره مجموعه خود هستند و در حقیقت، اعتراض های امروز رهگذران و عابران پیاده راه فرهنگی بهانه ای برای انتقاد از مدیرانی است که در خواب غفلت به سر می برند.

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اخبار ویژه
خواندن کد خبر: 21878

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی