امروز: سه شنبه 06 آبان 1399 برابر با 26 اکتبر 2020

تسهیلات جدید برای شرکت‌های دانش‌بنیان

  • سه شنبه, 11 آذر 1393
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس معاون سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران از ارائه تخفیف به شرکت های دانش بنیان متقاضی استقرار در شهرکها و نواحی صنعتی و شهرک های فناوری در آینده نزدیک خبر داد.

غلامرضا سلیمانی تاکید کرد: بر اساس مصوبه جدید واگذاری زمین در شهرک ها و نواحی صنعتی و شهرک های فناوری به شرکت ها و مؤسسات دانش‌بنیان با شرایط و تخفیف مناسبی صورت می گیرد.

از ابتدای سالجاری تاکنون  96 واحد صنعتی مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور در زمره شرکت های دانش بنیان قرار گرفته است.

عضو هیأت مدیره  سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با اشاره به عضویت معاونان صنایع کوچک استان ها در کارگروه استانی ارزیابی شرکت ها و مؤسسه های دانش بنیان اظهار داشت: با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی، پیگیر دریافت تسهیلات برای واحدهای صنعتی  دانش بنیان هستیم.

وی در ادامه به طرح لیزینگ محصولات دانش بنیان اشاره کرد و گفت: با همکاری این صندوق و پارک فناوری پردیس از طریق فن بازارهای منطقه ای، به خریداران محصولات دانش بنیان تسهیلات ارائه می شود.

سلیمانی با تاکید بر ظرفیت مناسب ایجاد شده در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور خاطرنشان کرد: ‌در حال حاضر 733 شهرک و ناحیه صنعتی و 4 شهرک فناوری در حال واگذاری زمین به متقاضیان است.

سلیمانی با بیان این که تاکنون حدود 300 واحد صنعتی مستعد دانش بنیان در شهرک ها و نواحی صنعتی شناسایی شده است، گفت: سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران براي ثبت نام و طی مراحل مربوطه در سامانه daneshbonyan.ir به آنها کمک خواهد کرد.

وی افزود:‌ برخی از واحدهای صنعتی ما دانش بنیان یا مستعد دانش بنیان هستند اما به دلیل مشغله کاری یا  نداشتن اطلاع کافی از نحوه دریافت مجوز دانش بنیان وارد این فرآیند کاری نمی شوند، بنابراین سازمان با اطلاع رسانی و برنامه های حمایتی خود، زمینه دانش بنیان شدن واحدهای مذکور را فراهم می کند.

انتهای پیام/083458

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اخبار ویژه
خواندن کد خبر: 235

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی