امروز: دوشنبه 05 خرداد 1399 برابر با 25 می 2020

احضار دستیار روحانی به دادگاه/ اعتراض به تصدی نعمت‌زاده بر ۳۳ شرکت خصوصی

  • چهارشنبه, 27 اسفند 1393
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس تحولات در گذر است و خبر هیچ ‌گاه متوقف نخواهد شد. خبرهایی رسمی و ‌گاه غیر رسمی؛ خبرهای که مورد توجه قرار می‌گیرد ‌یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبرهایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر‌ به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کم‌رنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

علی یونسی دستیار ویژه رئیس جمهور ایران در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی به دادگاه ویژه روحانیت احضار شده است. بنا به ادعای تسنیم، احضار یونسی به دلیل سخنان اخیر وی در مورد کشور عراق بوده که منجر به واکنش‌هایی در این کشور و نیز در فضای سیاسی داخلی شد.
یک بار هم به احمدی‌نژاد مشاوره ندادم

جمشید پژویان رئیس سابق شورای رقابت در گفت‌و‌گویی تفصیلی با نامه نیوز به بررسی اشتباهات ساختاری نظام اقتصادی کشور پرداخته و تأکید می‌کند «کسانی که برای اقتصاد ایران تصمیم می‌گیرند گیرند برای درمان فرزند خود به دنبال بهترین پزشک اطفال هستند. اما اقتصاد کشور که ۷۵ میلیون نفر متأثر از آن هستند، به دست هر فردی که اقتصاددان نیست می‌سپارند. دلیلش هم این است که تأثیر سیاست‌های اقتصادی زمان بر است و زمانی که آثار تصمیمات بروز می‌کند خیلی‌ها دلیل آن را متوجه نمی‌شوند».

پژویان همچنین در بخش دیگری از این گفت‌و‌گو رابطه نزدیک خود با رئیس دولت دهم را شیطنت رسانه‌ای عنوان کرد و گفت «مسأله رابطه در مورد سیاست درست هدفمندی یارانه‌ها بود که من در تمام موارد حمایت می‌کردم. من با تمام دولت‌ها همکاری داشته‌ام و اتفاقا با دولت آقای احمدی‌نژاد از نظر کار مشاوره‌ای کار کمتری انجام دادم چون به هیچ عنوان در یک جلسه هیأت دولت حضور نداشتم و حتی یک بار مشاوره ندادم».
توهین یار احمدی‌نژاد به یکی از ارکان نظام

عبدالرضا داوری از افراد نزدیک به محمود احمدی‌نژاد و اسفندیار رحیم مشایی در گفت‌وگو با نامه نیوز با اشاره به رأی نیاوردن هاشمی رفسنجانی در انتخابات ریاست مجلس خبرگان گفت: ایشان با مواضعی که بعد از فتنه ۸۸ اتخاد کردند هیچ جایگاهی در فضای حاکمیتی نظام جمهوری اسلامی نخواهند داشت و صرفا در یک پست تشریفاتی مثل ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام نمی‌تواند فرا‌تر نگاه کند.

مدیرمسئول سابق روزنامه شهروند در مورد آینده سیاسی آیت‌الله هاشمی خاطر نشان کرد: معتقدم به احتمال بسیار در انتخابات مجلس خبرگان آقای هاشمی رفسنجانی سال آتی رد صلاحیت می‌شود و همین کرسی معمولی در مجلس خبرگان را هم از دست خواهند داد.

شکایت از وزیر علوم احمدی‌نژاد در موضوع زمین‌خواری

رئیس سازمان امور اراضی کشور از شکایت از کامران دانشجو وزیر اسبق علوم و استاندار تهران در دولت نهم خبر داده است. قباد افشار این شکایت را در راستای بحث زمین خواری در کلاک لواسان دانسته است.

بنا به ادعای قباد افشار درباره این پرونده زمین خواری هم از شهردار وقت لواسان شکایت شده است و هم از استاندار تهران. افشار می‌گوید، شکایت از دانشجو، به این دلیل صورت می‌گیرد که با وجود اینکه طرح در شورایعالی تصویب نشده بود، دستور تفکیک و ساخت‌وساز را داد و این را ابلاغ کرد.

اعتراض به تصدی نعمت‌زاده بر ۳۳ شرکت خصوصی

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از تصدی وزیر صنعت در ۳۳ شرکت خصوصی، گفت: تصدی نعمت‌زاده در این شرکت‌های خصوصی با قاموس نظام اسلامی همخوانی ندارد.

حسین طلا با اشاره به انتشار اخباری مبنی بر تصدی‌گری گسترده برخی از مسئولان ارشد کشور در بخش خصوصی گفت: در حالی که برخی از وزارتخانه‌ها هنوز نتوانسته‌اند حقوق پرسنل خود را پرداخت کنند، برخی از مسئولان علاوه بر مزایای مقام عالی وزارت، تصدی‌گری گسترده و خلاف قانون در بخش خصوصی انجام می‌دهند که این واقعا مایه تأسف است.

خسارت راننده علی مطهری را چه کسانی پرداخت کردند؟

مصطفی ترک همدانی وکیل مطهری درباره جبران شدن خسارت‌های وارده به خودرو حامل علی مطهری در سفر به شیراز گفت: استانداری تعمیرات خودرو را بر عهده گرفته و هزینه‌ها را پرداخت کرده است و همچنین حامیان دکتر مطهری مبالغی را به این راننده به عنوان خسارت پرداخت کرده‌اند.

احمدی‌نژاد گفت از تحریم‌ها استقبال می‌کند

سید حسین موسویان، عضو پیشین تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان در کتاب بحران هسته‌ای ایران خاطره‌ای از احمدی‌نژاد در مذاکرات نقل کرده و نوشته است: رئیس جمهور منتخب و من نه فقط در مورد مسائل مربوط به برنامه‌های هسته‌ای، بلکه در ابعادی وسیع‌تر درباره مناسبات ایران با غرب صحبت کردیم. ما در هیچ یک از مسائل مورد گفت‌وگو حتی یک نقطه نظر مشترک نیز نداشتیم. در این فرصت من با دیدگاه‌های وی در مورد سیاست خارجی آشنا شدم که به نظر من تندروانه‌ترین موضع‌گیری در میان مواضع سیاستمداران ایرانی از زمان روی کار آمدن جمهوری اسلامی در ایران بود. آقای احمدی‌نژاد با صراحت به من گفت که احکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و احتمال ارجاع پرونده هسته‌ای ایران به شورای امنیت سازمان ملل متحد، تصویب قطعنامه‌های تنبیهی علیه ایران در شورای امنیت، موضع‌گیری کشورهای غربی علیه ایران و به طور کلی مناسبات ایران با کشورهای غربی برای وی هیچ اهمیتی ندارد. رئیس جمهوری در این دیدار به من گفت که از اعمال تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران استقبال می‌کند، چون این گونه فشار‌ها باعث خواهند شد که ایران استقلال و خودکفایی بیشتری پیدا کند. پس از این ملاقات متوجه شدم که ایران به سمت یک بحران و رویارویی جدید در سطح منطقه و همچنین در سطح بین‌المللی حرکت خواهد کرد. من هیچ شکی نداشتم که احمدی‌نژاد بدون هیچ گونه توافق و مشورتی با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و جامعه بین‌الملل دستور آغاز غنی‌سازی اورانیوم را صادر خواهد کرد.

شکی نداشتم که با یک چنین تصمیماتی حتما پروژه هسته‌ای ایران به شورای امنیت سازمان ملل متحد ارجاع خواهد شد و به زودی تحریم‌هایی علیه ایران به تصویب خواهد رسید.

تجمع داوطلبان معترض به انتخابات شورایاری‌ها

تعدادی از داوطلبان چهارمین دوره انتخابات شورایاری‌ها از محل وردآورد دقایقی پیش در مقابل ساختمان شورا تجمع و درخواست رسیدگی به شکایات مطرح شده از سوی هیأت نظارت بر انتخابات داشتند. تعدادی از تجمع کنندگان به نحوه نظارت و فرآیند برگزاری انتخابات انتقاد و مطرح کردند که تعدادی از ناظرین انتخاب شده در پای صندوق‌های رأی در محله وردآورد تقلب‌هایی را در برگزاری انتخابات داشته‌اند. این افراد همچنین با اشاره به ارسال شکایتشان به هیأت نظارت مرکزی و ریاست آن، خاطرنشان کردند: هیچ‌یک از شکایات مطرح شده رسیدگی نشده است.
مقصر اصلی حادثه شیراز پیدا شد

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: مقصر واقعه شیراز رئیس دانشگاه است که از اجرای مصوبه شورای تأمین استان فارس تمرد کرده و لذا تقصیر اساسی در واقعه شیراز با شخص رئیس دانشگاه شیراز و قائم‌مقام او است. علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی درباره حادثه اخیر شیراز و حمله عده‌ای به علی مطهری، گفت: با توجه به مصوبه شورای تأمین استانداری فارس مبنی بر ضرورت لغو سفر آقای مطهری به شیراز و سخنرانی او در دانشگاه و نیز ابلاغ این مصوبه به رئیس دانشگاه شیراز، وی از اجرای این دستور تمرد کرده و لذا تقصیر اساسی در واقعه شیراز با شخص رئیس دانشگاه شیراز و قائم مقام او است و حتماً باید در قبال عدم اجرای مصوبه شورای تأمین استان فارس پاسخگو باشند.
تخمه ژاپنی هم‌ قیمت‌ پسته شد!

در این روز‌ها همچون روال هر ساله، میزان تقاضای انواع آجیل شب عید افزایش چشمگیری یافته است و این افزایش تقاضا در کنار کاهش عرضه باعث شده که قیمت برخی اقلام مانند فندق و تخمه ژاپنی افزایش محسوسی پیدا کند. البته قیمت اقلام دیگری از جمله پسته، بادام، بادام هندی، گردو، تخمه کدو و... تغییر چندانی نسبت به ماه‌های اخیر نداشته‌اند.

مسال فندق گران‌ترین نوع آجیل به حساب می‌آید و به طور متوسط مغز فندوق در مغازه‌های سطح شهر کیلویی ۷۵تا ۸۵ هزار تومان عرضه می‌شود. به گفته برخی فروشندگان امسال میزان عرضه فندق نسبت به تقاضای آن بسیار پایین‌تر است و همین مسأله باعث افرایش قیمت این خشکبار شده است. این درحالی است که براساس اعلام مسئولان وزارت جهاد کشاورزی قیمت منطقی برای هر کیلوگرم فندق درجه یک نهایتا ۳۰ هزار تومان و برای هر کیلوگرم مغز فندق درجه یک فرآوری شده نهایتا حدود ۶۵ تا ۷۰ هزار تومان است و بیش از آن سودجویی فروشندگان است.

همچنین رئیس اتحادیه خشکبار و آجیل فروشان تهران دلیل بالا بودن برخی اقلام آجیل را مربوط کیفیت و اندازه آن دانسته است. تخمه ژاپنی نیز که یکی از پایه‌های اصلی آجیل شب عید است در آستانه سال جدید هر کیلوگرم آن حدود ۱۵ تا ۱۸ هزار تومان افزایش یافته است؛ به طوری که هرکیلوگرم تخمه ژاپنی ۴۷ تا ۵۰ هزار تومان در مغازه‌های سطح شهر فروخته می‌شود. همچنین تخمه کدو ۲۵ تا ۳۰ هزار تومان و تخمه آفتاب گردان بین ۱۳ تا ۱۶ هزار تومان عرضه می‌شود.

انواع پسته شور و خام درجه یک و درجه دو بین ۴۵ تا ۷۰ هزار تومان فروخته می‌شود که قیمت آن نسبت به هفته‌ها و ماه‌های اخیر تغییر چندانی نداشته است. بادام هندی نیز که تا چند سال پیش مرغوب‌ترین نوع آجیل به حساب می‌آمد بین ۵۵ تا ۵۸هزار تومان عرضه می‌شود که تقریبا با قیمت پسته و بادام برابری می‌کند و قیمت آن از فندق پایین‌تر است. در کنار این اقلام گردو که البته جزو آجیل شب عید محسوب نمی‌شود بین ۶۰ تا ۷۰ هزار تومان عرضه می‌شود..تابناک
انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اخبار ویژه
خواندن کد خبر: 2637

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی