امروز: پنج شنبه 02 بهمن 1399 برابر با 21 ژانویه 2021

جزئیات رشد منفی ازدواج و آمار هر ساعت 18 طلاق!

  • دوشنبه, 30 شهریور 1394
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس، سخنگوي سازمان ثبت احوال درباره آمار طلاق در شش ماهه اول سال گفت: در اين مدت ۷۹ هزار و ۸۰۶ واقعه طلاق روي داده که هر شبانه روز۴۳۶ مورد و هر ساعت ۱۸واقعه طلاق به ثبت رسيده است.

محمد ابراهيم طريقت در نشست خبري که ديروز برگزار شد، با اشاره به اينکه از سال ۹۰ تا ۹۳ به طور متوسط ازدواج رشد منفي ۶.۵ درصدي را داشت، اظهار داشت: در شش ماهه اول سال‌جاري ۳۴۹ هزار و ۱۱۴ واقعه ازدواج ثبت شده است. به طوري که هر شبانه روز حدود ۸۰ واقعه به ثبت رسيده و ميانگين سن مردان براي ازدواج ۲۸ سال و زنان ۲۳.۵ سال است.
وي درباره آمار طلاق افزود: ۱۴ درصد از طلاق‌ها در سال اول و ۴۸ درصد از طلاق‌ها در پنج سال اول زندگي مشترک رخ مي‌دهد و به طور متوسط از هر ۴.۴ ازدواج يک مورد به طلاق مي‌انجامد.
وي با بيان اين مطلب که به طور متوسط افراد طلاق گرفته ۱/۸ سال باهم زندگي مشترک داشته‌اند و کل طلاق‌ها ۷/۸ درصد افزايش داشته است. ميانگين سن طلاق مردان ۳۵ سال و زنان ۳۰ سال بوده است، تصريح کرد: در شهرهاي بزرگ و مناطق پردرآمدتر، ميزان طلاق افزايش يافته است. بنابراين شيوه زندگي در تصميم براي طلاق گرفتن از اهميت زيادي برخوردار است.
سخنگوي سازمان ثبت‌احوال درباره شناسايي افراد در فضاي مجازي اظهار کرد: کارت هوشمند ملي يکي از ابزارهاي شناسايي افراد در فضاي مجازي است و قصد داريم از طريق پايگاه‌ها و برنامه ريزي براي سرويس‌هاي شناسايي روي تلفن‌هاي همراه به اين اهداف دست يابيم.ایلنا

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اخبار ویژه
خواندن کد خبر: 5815

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی