سردبیر

سردبیر

یکشنبه, 04 تیر 1396 17:29

جلسه عادی شورای اسلامی کلانشهر رشت امروز (یکشنبه) برگزار نشد.

یکشنبه, 04 تیر 1396 17:19

استاندار صبح امروز در جلسه کارگروه رفع موانع و رونق تولید استان گفت: بازگشت به کار واحدهای تولیدی غیرفعال و رونق اشتغال و تولید واحدهای نیمه فعال و فعال باید از نتایج پرداخت تسهیلات باشد.

یکشنبه, 04 تیر 1396 17:06

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان گفت: آسمان استان طی 2 روز پیش رو و تعطیلات عید سعید فطر، قسمتی ابری تا ابری و مه آلود است.

یکشنبه, 04 تیر 1396 16:45
یکشنبه, 04 تیر 1396 16:32

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان گیلان از مرگ یک عابر پیاده در برخورد با یک دستگاه سواری پراید در شهرستان رشت خبر داد.

یکشنبه, 04 تیر 1396 16:21

به اعتقاد ما مسلمانان مسجد خانه خداست و حضور در این مکان مقدّس و معنوی همچون همه اماکن مذهبی دیگر از جمله کلیسا و کنیسه، آداب خاص خود را دارد، که رعایت آن الزامی است. لذا ما اعلام می داریم که حریم مسجد باید حفظ شود و جایگاه مقدس مسجد نباید با التقاط و انحراف ممزوج گردد.

یکشنبه, 04 تیر 1396 16:03

رئیس پلیس امنیت اخلاقی ناجا با اشاره به اینكه بیشترین آمار غرق شدگان در استان گیلان مربوط به دو شهر رودسر و بندرانزلی هستند، گفت: 72 درصد غرق شدگان در استان گیلان غیربومی بوده اند.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس حجت الاسلام والمسلمین غلامحیدر حیدری، رئیس پلیس امنیت اخلاقی ناجا در نشست طرح سالمسازی دریا كه با حضور فرمانده انتظامی استان گیلان، رئیس اداره تبلیغات اسلامی، فرمانداران، رئیس پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه و جمعی از مسئولان انتظامی در سالن كوثر ستاد انتظامی برگزار شد، با بیان اینكه هدف از اجرای طرح سالم سازی دریا، اجرای واجب فراموش شده امر به معروف، تامین امنیت اجتماعی و آرامش در سواحل شمال كشور است.

وی حفظ حریم اخلاقی،الهی و ارزش های دینی را در سواحل و تفرجگاه ها ضروری دانست و افزود:پاسداری از ارزش های اسلامی،پیشگیری از وقوع جرم و ایجاد بستری مناسب و امن برای تفریح مردم، از اهداف پلیس در طرح سالم سازی سواحل به شمار می روند.

رئیس پلیس امنیت اخلاقی ناجا سواحل،تفرجگاه‌ها،مراكز تجاری،بازارچه‌ها،مناطق آزاد تجاری،مناطق گردشگری و سایر مناطق آلوده را از نقاط هدف طرح سالم سازی دریا قلمداد كرد و گفت:طرح سالم سازی دریا در سال های گذشته موجب كاهش ناهنجاری‌های امنیتی و اخلاقی،افزایش رضایت مردمی و احساس امنیت،اشراف اطلاعاتی ناهنجاری‌ها و پاسخ به مطالبات عمومی شده است.

حجت الاسلام حیدری با اشاره به اینكه بیشترین آمار غرق شدگان در استان گیلان مربوط به دو شهر رودسر و بندرانزلی هستند، تصریح كرد: 72 درصد غرق شدگان در استان گیلان غیربومی بوده اند.

وی از عدم رعایت استانداردهای لازم در ساخت طرح ها،عدم استفاده مردم از طرح ها و روی آوردن به مناطق ممنوعه، عدم توجه به هشدارهای پلیس،كمبود نیرو و ضعف نظارت در مناطق شنا ممنوع و وسعت مناطق ممنوعه به عنوان عوامل اصلی تلفات در دریا نام برد و اضافه كرد:امنیت،سلامت و آرامش مردم نباید با طرح های اقتصادی نادیده گرفته شود.

رئیس پلیس امنیت اخلاقی ناجا با تاكید بر اینكه مشرف بودن ساختمان های مجاور به طرح های سالم سازی،ناامنی ذهنی به وجود می ‌آورد،خاطرنشان كرد:نامناسب بودن چادرهای استفاده شده در طرح ها،حریم ها را می شكند.

حجت الاسلام حیدری با تصریح بر اینكه كشف حجاب، بدحجابی و اختلاط زنان و مردان و ترویج بی عفتی و غیرت زدایی از ناهنجاری‌های سواحل است،بیان کرد:سگ گردانی و حمل حیوانات،سبک زندگی غربی را در سواحل ترغیب می کند.

وی با اشاره به اینكه محوطه شهرک ها حریم خصوصی افراد نیستند،اظهار کرد:هرگونه اتفاق و ناهنجاری كه در این فضا رخ بدهد، مدیر شهرک ها باید در مورد آن پاسخگو باشند.

رئیس پلیس امنیت اخلاقی ناجا توجه به ریشه‌ها، علل و عوامل را برای ریشه‌كن كردن آسیب‌های مختلف مفید توصیف كرد و افزود: اگر به تكلیفمان عمل نكنیم،مسئول رقم خوردن همه ناهنجاری ها خواهیم بود.ایسنا

انتهای پیام/083451

یکشنبه, 04 تیر 1396 15:20
به مناسبت فرا رسیدن عید سعید فطر، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی با پیشنهاد عفو یا تخفیف و تبدیل مجازات 1049 نفر از محکومانِ محاکم عمومی و انقلاب، سازمان تعزیرات حکومتی و سازمان قضایی نیروهای مسلح موافقت کردند.

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی