امروز: یکشنبه 11 خرداد 1399 برابر با 31 می 2020

امروزه تنها برای رفع مسئولیت نباید فقط حرف زد / گلایه عضو شورا از متولیان برگزاری جلسات نامنظم حجاب و عفاف

  • جمعه, 25 تیر 1395
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، فاطمه شیرزاد  در هفته عفاف و حجاب با بیان اینکه حجاب یک اصل مهم دربرابر نفوذ فرهنگ غربی است، اظهار کرد: همه زنان مسلمانان جهان الگوی خود را حضرت زهرا(س)می دانند.

وی افزود: برای ما نیز الگو قرار دادن حضرت زهرا(س)  و ایجاد زندگی به سبک اسلامی و فرهنگ ایرانی می تواند یکی از نقاط قوت ایران اسلامی محسوب شود.

عضو شورای شهر رشت با تأکید بر اینکه حیا و عفت زنان در هر جامعه ای ضامن سلامت خانواده و اجتماع خواهد بود، گفت: از طرفی زنان نقش بسزایی در توسعه اجتماعی و نیز سلامت روحی و روانی هر جامعه دارند.

شیرزاد در ارتباط با معضلاتی که در جامعه وجود دارد، گفت: متاسفانه امروزه با معضل های مختلفی در حوزه فرهنگی مواجه هستیم.

وی در ادامه این مطلب تصریح کرد: تهاجم فرهنگ غریی و استفاده از ماهواره ها همه باعث شده که مباحث بی حجابی در جامعه افزایش یابد و در واقع میتوان گفت بد حجابی دستاورد تهاجم فرهنگی غرب است.

وی ادامه داد: مسئولین ذیربط فرهنگی در این راستا باید تلاش جدی و عملی تری داشته باشند چرا که کشور با تهاجم فرهنگ غربی مواجه شده است و باید فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی حفظ شود.

شیرزاد با تأکید بربازنگری مسئولین  بر بخشنامه های کشوری و استانی در این حوزه، تصریح کرد: با تشویق و ترغیب جوانان به ازدواج آسان، تقویت روحیه ساده زیستی، حمایت از تولیدکنندگان داخلی برای ایجاد شغل، افزایش فرهنگ عفاف و حجاب از طریق حمایت و تشویق فعالان حوزه عفاف و حجاب، جلوگیری از واردات پارچه و لباس های نامتغایر با فرهنگ ایرانی و اسلامی و نیز  پیرو تاکیدات مقام معظم رهبری  در بحث اقتصاد مقاومتی با حمایت از تولیدکنندگان داخلی پارچه و پوشاک می توانیم فرهنگ خودی را تقویت کنیم.

شیرزاد افزود: خوشبختانه به برکت انقلاب اسلامی هنوز بانوان با حیا، باصلابت و بانشاطی هستند که  در عرصه های مختلف جامعه بخصوص در رشت از چادر بعنوان حجاب برتر استفاده می کنند و در عرصه های مختلف جامعه به فعالیت می پردازند.

 وی با بیان اینکه حجاب نه تنها محدودیت نیست بلکه موجب فعالیت و امنیت  بانوان و دور کردن هجمه هایی میشود که در فضای بیرون از خانه وجود دارد، بیان کرد: خداروشکر چادر بعنوان حجاب برتر هنوز جابگاه خود را در جامعه ما دارد و جدا از چادر بانوان دیگر نیز با پوشش مناسب و زیبنده یک بانوی مسلمان در عرصه های مختلف جامعه حضور و فعالیت دارند.

عضو شورای شهر رشت با بیان اینکه نقش مسئولین در حوزه مدارس و  دانشگاه ها موثر است، گفت: بعنوان مثال با طراحی و تهیه لباس های شکیل و  زیبا  در دانشگاه ها علاوه بر مدارس میتوان بخش عظیمی از مسئله  حجاب را در محیط آموزشی و جامعه حل و کنترل کرد.

وی گفت: البته مباحث خوبی در این زمینه بیان شده ولی متاسفانه مسئولین عمل نمی کنند و با توجه به این که در سال اقدام و عمل قرار داریم امیدواریم مسئولین  عملیاتی تر اقدام کنند.

شیرزاد با بیان اینکه مسئله حجاب علاوه بر زنان برای آقایان هم تاکید شده است، ادامه داد: نکته قابل توجه این است که نسل جوان نسل منطقی و تحصیل کرده و با پذیرشی بالا است اما در این بین  مسئولین هستند که کم میگذارند.

وی گفت: بطور مثال از نمایشگاه های عفاف و حجاب افراد غیر چادری هم استقبال خوبی می کنند و این نشان می دهد که حجاب را همه دوست دارند.

چندین دستگاه در امر حجاب مسئولند اما تنها جلساتی بطور نامنظم تشکیل می شود

عضو شورای شهر رشت با بیان اینکه اقدامات شهرداری و شورا در کنار بقیه سازمان هایی که در حوزه فرهنگ فعالیت می کنند باید همگام و موازی با هم باشد،  بیان کرد: چندین دستگاه پیگیر این مباحث  هستند ولی تنها جلساتی بطور نامنظم تشکیل می دهند که ریس شورا در این جلسات حضور پیدا می کند.

شیرزاد گفت: من بعنوان عضوی از شورای شهر تلاش میکنم که از متولیان و فعالان  این  نمایشگاه های حجاب حمایت کنم، تاکید کرد: بطور کل در زمینه حجاب و عفاف کم کار شده و نباید فقط روز ملی عفاف  را برای بزرگداشت قرار دهیم.

وی تاکید کرد: عفاف و حجاب مقوله بسیار مهمی است که به تحکیم و سلامت خانواده برمی گردد.

عضو شورای شهر رشت با بیان اینکه امروزه تنها برای رفع مسئولیت نباید فقط حرف زد بلکه باید منسجم تر و کاربردی تر عمل کرد، افزود: مسئولین درد و مشکلات جامعه را می دانند و دیگر زمان عمل کردن است چرا که هرچقدر زنان و دختران ما سالم باشند جامعه سلامت خواهد گشت  هرچند که مردان هم نقش موثری دارند.دیار باران

انتهای پیام/083458

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در دولت تدبیر و امید
خواندن کد خبر: 10277

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی