امروز: جمعه 16 خرداد 1399 برابر با 04 جون 2020

طرح آمایش در هیچ یک از استان ها مصوب نشده است/نبود طرح آمایش یکی از نقطه ضعف های تحقق طرح های توسعه ای گیلان

  • جمعه, 09 مهر 1395
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، رئیس سازمان برنامه و بودجه گیلان نبود طرح آمایش را یکی از نقطه ضعف های تحقق طرح های توسعه ای دانست و تصریح کرد: در حال حاضر طرح آمایش در هیچ یک از استان ها مصوب نشده است.

کیوان محمدی در جلسه کمیسیون کارگری شهرستان رشت که با حضور شرکت های خصوصی برگزار شد، اظهار کرد: طرح هایی که بحث کریدور شمال – جنوب، منطقه آزاد و باراندازشدن گیلان به عنوان یکی مرکز تجاری در آن مطرح است، نیازمند مقدمات و تایید بدنه کارشناسی استان می باشد و می تواند حتی جنبه بین المللی پیدا کند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گیلان ادامه داد: بنادر شمالی کشور مانند انزلی، کاسپین و امیرآباد می توانند به عنوان یک قطب در بخش های مختلف مطرح باشند، البته برآورد این موضوع نیازمند مطالعات دقیق است.

وی نبود طرح آمایش را یکی از نقطه ضعف های تحقق طرح های توسعه ای دانست و تصریح کرد: در حال حاضر طرح آمایش در هیچ یک از استان ها مصوب نشده است.

این مقام مسئول افزود: طرح آمایش سرزمین گیلان برای ارائه به سازمان برنامه و بودجه کشور تهیه شده است، اما مصوب نشده که بتوان آن را مبنای برنامه ریزی قرار داد.

محمدی درخشش ایران در منطقه خزر و آسیای میانه را منوط به حمایت مدیران استان از طرح های تجاری منطقه آزاد انزلی دانست و خاطرنشان کرد: در سفر اخیر دکتر نوبخت به گیلان طرحی را مطرح کردیم مبنی بر اینکه چگونه می‌شود از ظرفیت زمین دریا مانند هلند بهره گرفت. همه این طرح ها نیازمند مطالعه و برنامه ریزی است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گیلاندرخصوص تعیین کارکردهای آتی اراضی، یادآور شد: پس از تایید طرح ها توسط کارشناسان، باید در کارگروه مربوطه مصوب و برای تصویب نهایی در شورای برنامه ریزی و توسعه استان مطرح گردد. پس از تصویب نهایی این موضوعات بدون هیچ گونه مخالفتی انجام و نقطه آغازی برای همکاری بخش دولتی و بخش خصوصی خواهد شد.

وی عنوان کرد: ما در حد امکان با در نظر گرفتن ابعاد حقوقی، محیط زیستی و اقتصادی یاریگر مجموعه خصوصی خواهیم بود.ایسنا

انتهای پیام/083458

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در دولت تدبیر و امید
خواندن کد خبر: 11450

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی