چاپ کردن این صفحه

کسب رتبه ی برتر برق گیلان در زمینه ی امر به معروف و نهی از منکر/تجلیل از مهندس بلبل آبادی به عنوان مدیر برتر در زمینه امر به معروف

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس در گرامیداشت  هفته  امر به معروف و نهی از منکر  یک  دوره  آموزشی  با حضور  حجت  الاسلام  دکتر  محمد  حسین  توانایی  عضو  هیات  علمی و  مدرس  دانشگاه ، مهندس عظیم  بلبل  آبادی  رئیس   شورای  امر به معروف  و نهی از منکر   و  رئیس  هیات مدیره   و مدیر عامل  شرکت  سهامی  برق  منطقه ای  گیلان  و جمعی  دیگر در محل  سالن  کنفرانس  این شرکت  در رشت  برگزار شد .

در مراسم گشایش  این  دوره  آموزشی  رضا  احمدی  دبیر  شورای  امر به معروف و نهی از منکر  شرکت سهامی  برق منطقه ای  گیلان  با ارائه  گزارشی از شورا  گفت :  شورای  امر به معروف  و نهی از منکر  این شرکت در دوازدهم  بهمن ماه  سال ۹۳  با  صدور   احکامی از سوی  حضرت  آیت ا…  قربانی  نماینده  ولی فقیه  در گیلان  ، امام  جمعه رشت  و  رئیس  شورای  امر به معروف  و نهی از منکر  استان  و احکام  دبیرستاد امر به معروف و نهی از منکر   گیلان  فعالیت  های خود را آغاز  کرد.

وی افزود : اولین جلسه  شورا  در۱۸  فروردین  ماه سال  ۹۴  برگزار شد  و پس از آن  در اول اردیبهشت  ماه ۹۴  اعضای  هسته های امر به معروف  شناسایی  و انتخاب  شدند و متعاقبا احکام  آنان  نیز صادر شده است .

 اقدامات خوب

وی اضافه کرد : با استقرار  دبیرخانه  ، شناسایی  اعضای  فعال   شورا و هسته ها ، برگزاری  دوره های  آموزشی  ،آگاهی  بخشی   و الگو سازی  فرهنگی و… ، به لحاظ  ساختاری  و زیر ساختی ، اقدامات  خوبی  در شورای  امر به معروف و نهی از منکر   شرکت  انجام  گرفت و بستر  جهت  فعالیتها و گامهای  بعدی  شورا مهیا شد.

 فرهنگ  سازی و فوتسال

رضا احمدی  آنگاه  با اشاره به  اهمیت  فرهنگ   سازی  و برگزاری  مسابقات  فوتسال  امر به معروف و نهی از منکر  در برق گیلان گفت : برای  فرهنگ  سازی در اولین  حرکت  مسابقات  فوتسال  امر به معروف و نهی از منکر  را با حضور   ۳۰  تیم از  دستگاه های اجرایی  استان  برگزار کردیم  که  بازتاب  بسیار  خوبی  داشته  و بسیار  مورد  استقبال  قرار  گرفت .

علاوه بر آن کارهای  فرهنگی  مانند تبلیغات  محیطی  و غیره  شکل گرفت  و به عنوان  نیاز اصلی  و زیر ساخت  اصلی  فعالیت  شورا ، به آموزش توجه  ویژه  شد .

 سئوالات  هسته ها

وی در مورد سوالات  اعضای هسته  ها گفت :   اعضای   هسته  برای اینکه  بتوانند کارهای عملیاتی  خود را در سطح شرکت  در راستای  مصادیق حفظ بین المال ، مدیریت مصرف  وغیره   ساماندهی کنند ، سوالاتی  را مطرح  کردند که همه  موارد  در صورتجلسات  قید شده  است  که به  بعضی  از آنها  اشاره  خواهیم  کرد :

وی اضافه کرد :  در مباحث  مختلف  مثلا  درخصوص  حفظ بیت المال  ،کمیته سلامت   اداری   و حقوق  صیانت   شهروندی  به صورت   تخصصی  در شرکت  وجود دارد و  به این  موضوع  می پردازد  یا در مورد  رشوه خواری  بازهم  موضوع   به کمیته  فوق   بر می گردد و یا  در بحث  مصرف درست ، کمیته  بهینه  اصلاح  الگوی  مصرف  و مدیریت  مصرف  انرژی برق  به صورت  تخصصی  وجود دارد و کارهای  بسیار خوبی  در سطح  شرکت  و در سطح استان  گیلان  انجام  داده  است .  یکی از  سوالهای اعضای هسته   این است که کمیته های  تخصصی  فوق  الذکر  در شرکت  وجود دارند ،امر به معروف  چه کمکی  می تواند  انجام  دهد ؟ یا در جهت  تحقق   اهداف  شرکت چگونه  می تواند  موثر تر باشد ؟  و  آیا  تداخل در وظایف  به وجود  نمی آید  و یکی دیگر از  سوالات  این است که ، آیا  امر به معروف از بالا  به پایین  است  یا از پایین  به بالا هم است ؟  مثلا  کارمند  می تواند   مافوق  خود را امر به معروف بکند ؟  با توجه  به اینکه  اضافه کار ، رتبه  ، ارتقا ء و… همه اینها  در دست  مافوق است ، چه راهکاری  در  این زمینه  ها وجود دارد   که اعضای هسته  و شورای   امر به معروف  می توانند  از آن بهره بگیرند؟

 مصادیق  معروف ها و منکرها

وی آنگاه  با اشاره  به مصادیق  معروف  ها و منکرها  گفت :  در مصادیق  معروف  ها و منکرها  آیا  هسته ها  باید  خود  اقدام  کنند ؟  یا اینکه  باید  مصادیق  مورد  نظر  را  به شورا  گزارش کنند ؟

رضا  احمدی  دبیر  شورای  امر به معروف  و نهی از منکر  شرکت  سهامی برق منطقه ای  گیلان  در بخش  پایانی  سخنان  خود  با اشاره  به اجماع  خواسته های اعضا هسته ها و تاکید  برآموزش  گفت : هسته  ها برای  اجرایی  کردن  کارها  نیاز  به آموزش  بیشتر ، آموزش   بیشتر  و آموزش بیشتر  دارند .

 آموزش   و کاهش  تخلفات

حجت  الاسلام  دکتر محمد  حسین   توانایی  عضو  هیات  علمی  و مدرس  دانشگاه  با مهم  خواندن  نقش  آموزش گفت : هر چه  آموزش  بیشتر  باشد  قدر مسلم تغییر  رفتار  مثبت  افزایش  می یابد  و میزان تخلفات  کم و کم تر  می شود .  وی افزود :  خوشبختانه  استان گیلان  به لحاظ  آموزش  رتبه  اول  دارد و برگزاری  دوره  های آموزشی  دراین استان  خیلی  منظم  است .

 اصل ۸  قانون  اساسی

وی آنگاه  به اصل  ۸  قانون  اساسی  اشاره  کرد و گفت :  بر اساس  اصل ۸  قانون  اساسی  امر به معروف  و نهی از منکر  یک  دعوت  همگانی  است  و از سوی   مردم  نسبت به  دولت ، و از سوی  دولت  نسبت به  مردم  و از سوی  مردم  به مردم است  و در نتیجه این مباحث به همه سوالات پاسخ داده است و علاوه بر آن قانون حمایت از آمران معروف و ناهیان منکر نیز سال گذشته در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده است.

مدافعان حرم

حجت الاسلام دکتر توانایی مدافعان حرم را به عنوان الگوی عملی و اجرائی امر به معروف خواند و گفت : مدافعان حرم در مبارزه با داعش به عنوان عامل اول مرحله قلبی ، عملی و اجرایی امر به معروف و نهی از منکر هستند و به عنوان الگوی بسیار مهم همیشه می توان از آن یاد کرد.

مهارت ها و شیوه های چهارگانه باید ها و نبایدها

وی سپس به مهارت ها و شیوه های چهارگانه باید ها و نباید های  امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و گفت : در باید ها ( ۴ ت ) شامل تشخیص – تکریم – تفکیک و تشویق باید بخوبی انجام شود تا به اهداف مورد نظر دست پیدا کنیم.وی افزود : در نباید ها نیز در حقیقت ( ۴ت ) نباید انجام شود که شامل تجسس – توهین – تهدید و تعرض هستند. این چهار مورد نباید انجام شوند.

یارگیری و کمک

وی اضافه کرد : شورای امر به معروف و هسته ها به دنبال مچ گیری نیستند بلکه به دنبال یارگیری هستند ، امر به معروفی ها ، دلسوزترین افراد  شرکت هستند ، آنان قصد کمک دارند و هرگز به فکر دخالت نیستند.وی یادآور شد : امر به معروف بدون خوش اخلاقی معنا ندارد چون می خواهیم برنده – برنده فکر کنیم و در گسترش این فرهنگ همه مامور و مسئول هستیم.

رتبه اول  گیلان و …

دکتر توانایی کارهای تبلیغاتی امر به معروف و نهی از منکر  گیلان را برتر خواند و گفت : گیلان و سنندج در تابلوهای تبلیغاتی و پوسترها رتبه اول را دارند بطوری که یکی از پوسترهای گیلان ” تذکر تو ، تشکر من ، تعالی ما ” در محوطه برق گیلان به خوبی جلوه گر است و نظرها را به خود جلب می کند.

تجلیل از مهندس بلبل آبادی به عنوان مدیر برتر در زمینه امر به معروف

شفیعی معاونت برنامه ریزی ادارات و معاون فرهنگی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان در دوره  آموزشی  که در محل  سالن  کنفرانس  شرکت  سهامی برق منطقه ای گیلان برگزار شد با اعلام مطلب فوق، بیان داشت:

شورا در ۶۵ سازمان و دستگاه اجرایی

سال گذشته در ۴۰ سازمان و دستگاه اجرایی شورای امر به معروف تشکیل شد ولی در سال جاری در ۶۵ سازمان و دستگاه اجرایی گیلان شورای امر به معروف فعالیت دارد.

وی افزود : هم اکنون در بیش از ۴۰ سازمان شوراهای امر به معروف و نهی از منکر از یک هسته تا ۳ الی۴ هسته تشکیل شده است.

تقدیر و تشکر از مهندس بلبل آبادی

وی اضافه کرد : در هفته همایش امر به معروف و نهی از منکر  از مدیران برتر دستگاه های اجرایی و سازمانها، از مهندس بلبل آبادی رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان به عنوان مدیران برتر  تجلیل و تقدیر خواهیم کرد.

برق گیلان بسیار فعال است

شفیعی معاون برنامه ریزی ادارات و فرهنگی ستاد امر به معروف و نهی از منکر  استان گیلان در بخشی دیگر از سخنان خود ، شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان را از مجموعه های بسیار فعال خواند و گفت : احمدی دبیر شورای امر به معروف برق گیلان همکاری خوبی با ستاد دارند و از شوراهای فعالی هستند که جلسات مستمری برگزار می کنند و صورتجلسات بسیار خوب و پر محتوایی دارند که همه موارد آن قابل استفاده و بهره برداری است.

وی افزود : سال گذشته نیز این شورا مسابقات فوتسال سالنی را با شرکت ۳۰ تیم فوتسال با نشانه ها و علائم امر به معروف برگزار کردند و در سال جاری نیز کارهای تبلیغاتی و پوسترهای مورد نیاز را چاپ و منتشر کردند.

در حاشیه این دوره آموزشی از ۴ نفر از آمران به معروف به اسامی غلامرضا رفیعی نژاد ، خانم طاهره رسولی ، بیژن تقی پور و جواد صفایی با اهدای لوح سپاس تقدیر شد.

گفتنی است این دوره آموزشی با همکاری روابط عمومی و دفتر برنامه ریزی منابع انسانی و آموزش شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان و واحد آموزش دانشگاه گیلان با شرکت ۶۸ نفر شامل مدیر عامل ، مدیران ، روسای ادارات، کارشناسان و کارکنان شرکت در ۲ نوبت صبح و عصر برگزار شد که در نوبت صبح اعضای شورای امر به معروف و اعضای هسته و در نوبت عصر معاونین و مدیران ، کارشناسان و کارکنان شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان حضور داشتند.

انتهای پیام/083451

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در دولت تدبیر و امید
خواندن کد خبر: 11755

موارد مرتبط