امروز: شنبه 08 آذر 1399 برابر با 28 نوامبر 2020

جلوگیری از قطع 20 اصله درخت در دانشگاه علوم پزشکی گیلان

  • پنج شنبه, 20 آبان 1395
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی گیلان از جلوگیری قطع 20 اصله درخت در دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبر داد.

دکتر شادمان نعمتی با اشاره به الکترونیکی شدن پایان نامه های دانشجویان در این دانشگاه، گفت: با انجام این مهم به طور تقریبی سالانه از قطع 20 اصله درخت جلوگیری می شود.

وی داشت: به منظور مدیریت منابع و ایجاد فضای فیزیکی مناسب در کتابخانه های دانشگاه علوم پزشکی گیلان، از این پس پایان نامه های الکترونیکی دانشجویان جایگزین پایان نامه های چاپی می شود و فایل دیجیتالی پایاننامه های دانشجویان در اختیار کتابخانه مرکزی دانشگاه قرار می گیرد.
 دکتر نعمتی با بیان این که در عصر جدید، کشورهای توسعه یافته با کنار گذاشتن تدریجی شیوه سنتی مبتنی برکاغذ و مبادله فیزیکی اسناد، به شیوه های الکترونیک روی آورده اند، تصریح کرد: متعاقب این امر، دانشگاه علوم پزشکی نیز در راستای حرکت به سمت دانشگاه های نسل سوم و به عنوان دانشگاه دوستدار محیط زیست، با الکترونیکی کردن پایان نامه های دانشجویی از قطع شدن حدود 20 اصله درخت در سال جلوگیری به عمل می آورد.
در این خصوص، فایل الکترونیکی پایان نامه ها قابلیت بازیابی و جستجو خواهد داشت و متن کامل آن در کتابخانه های دانشگاه قابل دسترسی اعضای کتابخانه می باشد.
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در دولت تدبیر و امید
خواندن کد خبر: 11899

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی