امروز: جمعه 02 اسفند 1398 برابر با 21 فوریه 2020

اختصاص 500 میلیارد تومان برای راه آهن قزوين ـ رشت ـ انزلی ـ آستارا از سوی سازمان برنامه و بودجه

  • جمعه, 21 آبان 1395
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، روز گذشته از سوی سازمان برنامه و بودجه٥٠٠ميليارد تومان برای راه آهن قزوين ـ رشت ـ انزلی ـ آستارا  و ٤٠ ميليارد تومان برای آزاد راه قزوين ـ رشت جهت تسريع در اتمام پروژه تخصيص داده شد.

مشاور امور فرهنگی و رسانه‌ای سازمان برنامه و بودجه در جریان  بازدید از نمایشگاه مطبوعات گفت :  روز گذشته از سوی سازمان برنامه و بودجه٥٠٠ ميليارد تومان برای راه آهن قزوين ـ رشت ـ انزلی ـ آستارا  و ٤٠ ميليارد تومان برای آزاد راه قزوين ـ رشت جهت تسريع در اتمام پروژه تخصيص داده شد.

سید رضا سید دانش سازمان برنامه و بودجه را پیشنهاد دهنده اجرای طرح‌ها در سفر رئیس جمهور به استان‌ها عنوان کردو افزود: ارائه طرح‌ها کارشناسی شده انجام می‌شود .

مشاور امور فرهنگی و رسانه‌ای سازمان برنامه و بودجه گفت :  روز گذشته در کنار تخصيص ساير طرح های ملی از سوی این سازمان ٥٠٠ ميليارد تومان برای راه آهن قزوين رشت ـ انزلی ـ آستارا  و ٤٠ ميليارد تومان برای آزاد راه قزوين ـ رشت جهت تسريع در اتمام پروژه تخصيص داده شده است.

گفتنی است پروژه راه‌آهن رشت ـ قزوین به لحاظ مهندسی ایرانی از جمله پروژه‌های منحصر به‌فرد محسوب می‌شود و بزرگ‌ترین پل ریلی کابلی کشور به طول 560 متر در حاشیه سد منجیل احداث شده است.

خط آهن رشت ـ قزوین در پهنه طبیعتی زیبا و پل‌های مینیاتوری به طول 164 کیلومتر امتداد دارد و سرعت قطارهای مسافری که قرار است در این خط‌ آهن تردد کنند، 160 کیلومتر در ساعت و قطارهای باربری 120 کیلومتر برنامه‌ریزی شده است.

راه‌آهن گیلان از قزوین تا بندرانزلی به طول 205 کیلومتر در حال ساخت بوده و می‌تواند سالانه 10 میلیون تن کالا و حدود 4 میلیون نفر مسافر را جابه‌جا کند.

انتهای پیام/083458

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در دولت تدبیر و امید
خواندن کد خبر: 11904

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی