امروز: پنج شنبه 08 آبان 1399 برابر با 29 اکتبر 2020

برگزاری همایش هم‌پیمانی با ایمنی راه‌ها در گیلان/ سرعت غیرمجاز چالش بزرگ حوادث رانندگی

  • دوشنبه, 24 آبان 1395
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس مدیر اجرایی دفتر نمایندگی جمعیت طرفداران ایمنی راه‌های گیلان از برگزاری همایش بزرگ هم‌پیمانی با ایمنی راه‌ها 25 آبان ماه جاری در این استان خبر داد.

ابراهیم گلسرخی با اشاره به اهداف جمعیت طرفداران ایمنی راه‌ها اظهار کرد: این جمعیت نهاد مردمی و غیر انتفاعی و دارای 18 دفتر نمایندگی در استان‌های کشور بوده و هدف از تشکیل آن بهبود وضعیت ناوگان حمل و نقل و ارتقای ایمنی راه‌های کشور است.

وی انجام فعالیت فرهنگی و آموزشی در کشور را هدف از تشکیل جمعیت مذکور عنوان کرد و افزود: انجام این فعالیت‌ها طیف اجتماعی را باید جذب کند.

مدیر اجرایی دفتر نمایندگی جمعیت طرفداران ایمنی راه‌های گیلان با ارائه گزارشی از وضعیت تصادفات جاده‌ای در چهار ماه نخست سال جاری گفت: طبق آمار پزشکی قانونی، در این مدت 5 هزار و 422 نفر در حوادث رانندگی کشور جان باختند و اگر چه این آمار نسبت به 5 هزار و 583 نفر کشته شدگان حوادث جاده‌ای در مدت مشابه سال گذشته 9 دهم درصد با کاهش مواجه است اما تقسیم این عدد بر روزهای چهار ماهه ابتدایی سال حکایت از مرگ روزانه 43 نفر دارد.

وی تلاش جمعیت مذکور را در راستای کاهش سوانح رانندگی و مقوله اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی عنوان کرد و ادامه داد: به همین منظور همایش بزرگ هم‌پیمانی با ایمنی راه‌ها 25 آبان ماه جاری در مجتمع رفاهی آریانا بین محور رشت‌ـ‌خمام برگزار می‌شود.

گلسرخی هدف از برگزاری همایش مذکور را بالا بردن سطح آگاهی و باورهای عمومی در زمینه فرهنگ ترافیکی و حساس کردن افکار عمومی نسبت به کاهش حوادث و افزایش ایمنی تردد بیان کرد.

وی با بیان اینکه برگزاری همایش مذکور نقش مهمی در ایجاد افکار مختلف مردم دارد، تصریح کرد: جمعیت طرفداران ایمنی راه‌های گیلان با برگزاری همایش قصد دارد تا موانع از سر راه انسان برداشته شود و با آگاهی‌بخشی جان آنها با اینگونه اقدام‌ها از حوادث مرگبار رانندگی نجات یابد.

مدیر اجرایی دفتر نمایندگی جمعیت طرفداران ایمنی راه‌های گیلان با اشاره به آمار تلفات حوادث جاده‌ای در این استان افزود: در سال 93 در حوادث جاده‌ای گیلان 628 نفر و در سال 94 تعداد 649 نفر کشته شدند یعنی به ازای هر 100 هزار نفر 26 نفر کشته داریم که 70 درصد آنها موتورسواران  و عابران پیاده هستند.

وی عجله و شتاب با سرعت غیرمجاز را از دلایل افزایش تلفات و سوانح رانندگی در کشور دانست و یادآور شد: این عوامل یکی از چالش‌های بزرگ کشور است.

گلسرخی با بیان اینکه تاکنون رفتارهای پرخطر بسیاری شناسایی شده‌اند که با تلنگر، اطلاع‌رسانی و آموزش به‌راحتی می‌توان جان انسان‌های بی‌گناه و خانواده‌های دردمند آنها را نجات داد، متذکر شد: برگزاری همایش‌های مربوط به سوانح رانندگی نقش مهمی در ایجاد حساسیت در اقشار مختلف دارد.

وی گسترش فرهنگ ایمنی راه‌ها را یکی از شاخصه‌های مهم دانست و یادآور شد: آگاهی دادن به مردم و بالا بردن حساسیت مردم، جزو مباحث ایمنی است.

مدیر اجرایی دفتر نمایندگی جمعیت طرفداران ایمنی راه‌های گیلان برگزاری همایش مذکور را با همکاری فرمانداری رشت، بخشداری خمام و... عنوان کرد.فارس

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در دولت تدبیر و امید
خواندن کد خبر: 11928

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی