امروز: چهارشنبه 13 فروردين 1399 برابر با 01 آوریل 2020

گیلانی ها به جز مهران به هیچ مرز دیگری مراجعه نکنند/صدور ۱۷ هزار و ۵۰۰ روادید برای زائران گیلانی اربعین

  • دوشنبه, 24 آبان 1395
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پیگاه خبری رشت پرس جانشین ستاد هماهنگی اربعین حسینی استان گیلان گفت : زائران گیلانی حتماً باید روادید داشته باشند و به جز مهران به هیچ مرز دیگری مراجعه نکنند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار گیلان در ششمین نشست ستاد هماهنگی اربعین حسینی با بیان اینکه پایانه های حمل و نقل مسافر گیلان آمادگی کامل برای انتقال زائران را به مرز مهران در روزهای باقیمانده تا اربعین دارند افزود : مرز خروجی برای زائران گیلانی فقط مرز مهران است و زائران به هیچ مرز دیگری در غرب کشور مراجعه نکنند.
محمد احمدی پور با بیان اینکه بدون دریافت روادید امکان سفر به عراق وجود ندارد تاکید کرد : کلیه زائرین نسبت به برنامه ریزی سفر به صورت گروهی اقدام نموده است و از سفر به صورت فردی، حتی الامکان خودداری نمایند.
وی گفت : ۱۸ هزار ۹۹۳ گیلانی تا پایان روز یک شنبه برای شرکت در مراسم اربعین حسینی در سامانه الکترونیکی سماح ثبت نام کرده اند که تاکنون برای ۱۷ هزار و ۷۱۰ هزار ویزا صادر شد.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار گیلان افزود : دفتر موقت کنسولگری عراق با پیگیری های استاندار گیلان از چند هفته قبل در رشت راه اندازی شده است که در آن روزانه برای ۳ هزار زائر ویزا صادر می شود.
محمد احمدی پور گفت : صدور روادید برای زائران گیلانی که در سامانه سماح نام نویسی کردند در مراحل پایانی قرار دارد و برای دریافت ویزا به مرز مراجعه نکنند .
جانشین ستاد هماهنگی اربعین حسینی استان گیلان با بیان اینکه صدور ویزا برای زائران قزوینی هم در رشت انجام می شود گفت : تاکنون برای ۵هزار و ۱۳۴نفر از زائران این استان ویزا صادر شده است.
وی افزود: بیش از ۱۳ هزار زائر گیلانی از ۲ هفته گذشته تاکنون به عراق اعزام شدند.
محمد احمدی پور با اشاره به فراهم کردن امکانات پذیرایی از زائران درعراق گفت : موکب هایی با کمک‌ها و نذرهای مردمی برای پذیرایی از ۲۰ هزار زائر گیلانی فراهم شده است.
جانشین ستاد هماهنگی اربعین حسینی استان گیلان با بیان اینکه زوار گرامی حتماً پس از ورود به مرز عراق، از درج مُهر ورود به آن کشور در گذرنامه خود اطمینان حاصل نمایند گفت : هر یک از دارندگان روادیدگروهی یک نسخه کپی رنگی از لیست روادید خود را تهیه و ممهور نمایند تا در صورت جدا شدن احتمالی از گروه، بتوانند با آن( به همراه اصل گذرنامه ) از مرز دو کشور تردد نمایند .

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در دولت تدبیر و امید
خواندن کد خبر: 11931

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی